Čudo se, ipak, desilo: Moćni Liverpul izbacio očajnu Barselonu

Fudbal je igra u kojoj nikada ne smijete otpisati na Liverpul! To su na svojoj koži osjetili mnogi velikani, to je na svojoj koži osjetio Milan u istanbulskom finalu i porazu nakon vođstva 3:0, a to je na svojoj koži večeras osjetila i Barselona.

Liverpul je na svom “Enfildu” razbio očajnu Barsu, slavio sa 4:0 i izvadio kartu za finale Lige šampiona.

A ništa, ama baš ništa nije nagovještavalo ovakav epilog. Lionel Mesi i društvo na Ostrvo su stigli sa tri velika gola viška u koferima, uprkos činjenici da nisu dominirali u prvom duelu. No, znali su da iskoriste svoje šanse, za razliku od “redsa”.

Da stvar po četu Jirgena Klopa bude još gora, van stroja je zbog povreda bio ubojiti napadački tandem Mo Salah – Roberto Firmino. I kada su “crveni” bili satjerani uz zid, pokazali su zašto nose dres jednog od najslavnijih klubova planete.

Domaći su već u sedmom minutu nagovijestili čudo. Džordan Henderson je “izmiješao” odbranu Katalonaca, šutirao, Mark-Andre Ter Šteghen samo odbio loptu na nogu Divoka Origija, kojem nije bilo teško da ju pospremi u mrežu.

Bio je to onaj impuls koji je bio prijeko potreban “Enfildu”. Mreže su mirovale da nastavka, a onda je diskretni heroj sa klupe Georginio Vajnaldum “blickrigom” utabao put ka podvigu. Prvo je u 54. minutu pogodio metu, a samo dva minuta kasnije još jednom kaznio grogiranog protivnika.

Lionel Mesi, Luis Suarez, Ivan Rakitić i društvo bili su potpuno “razoružani”. I, baš kao i prošle sezone, kada ih je kod kuće Roma dobila sa 3:0 i izbacila iz trke za “ušonju”, Katalonci su ostali bez odgovora.

Da pravda na koncu bude zadovoljena, pobrinuo se Origi. Trent Aleksander-Arnold na brzinu je izveo korner u 79. minutu i uhvatio Barsinu odbranu na spavanju. A mladom napadaču je ostao lakši dio posla, egzekucija protiv rivala koji nisu znali šta ih je snašlo.

S kim će Liverpul igrati u finalu 1. juna u Madridu, saznaćemo sutra, otprilike u ovo vrijeme, kada svoj revanš okončaju Ajaks i Totenhem. “Kopljanici” imaju prednost 1:0.