Tenis

Đere stao na korak do meča sa Nadalom

Drugo kolo i tu je kraj za Lasla Đerea na turniru u Rimu. Imao je odličnu šansu da savlada Nikoloza Basilašvilija i da možda zakaže duel sa Rafaelom Nadalom, ali to se nije dogodilo jer je Gruzijac slavio sa 2:0 (7:5, 6:4).

Nije Đere danas odigrao na nivou na kom može i na kom se očekivalo da će odigrati, previše je griješio pa je dao šansu Basilašviliju da slavi iako ni on nije odigrao ništa posebno.

Prvi set je bio vrlo bitan, Đere je dva puta gubio svoj servis, dva puta je vraćao, ali je pri rezultatu 5:5 Basilašvili napravio brejk i slavio u prvom setu sa 7:5.

Poslije toga mu je bilo lakše da igra, a za razliku od prvog seta u drugom smo vidjeli samo jedan brejk i to pri rezultatu 2:2. Gruzijac je tu stekao prednost i prošao dalje.

U narednoj rundi Basilašvili će igrati protiv boljeg iz duela Rafael Nadal – Žeremi Šardi. Da je Đere slavio vrlo vjerovatno bi igrao protiv Španca u narednom kolu i to bi bila poslastica. Ovako, Basilašvili ima tu šansu.