Tenis

Đoković poslije velike borbe pobijedio Tima i plasirao se u finale Madrida!

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u finale Mastersa u Madridu nakon što je u polufinalu nakon velike borbe savladao Dominika Tima sa 2:0 u setovima.

Poslije dva sata i 25 minuta igra srpski teniser je slavio sa 7:6 i 7:6.

Nakon što su na samom početku meča oba tenisera uzela po gejm na svoj servis, već u trećem Tim pravi brejk. Austrijanac je iskoristio prvu brejk loptu, a potom i poveo 3:1. Uzvratio je Novak sa tri gejma u nizu, da bi kod rezultata 4:4 spasio dvije vezane brejk lopte. Otišlo se u taj-brejk gdje je Đoković izgubio prvi poen, ali onda naredao pet, te bez većih problema sa 7-2 osigurao prvi set.

U drugom setu viđena su četiri brejka. Ono što nije uspio na prva dva Novakova servis gejma, Tim je uspio na trećem. Napokon je iskoristio brejk loptu i poveo sa 4:2, ali je prvi reket svijeta odmah odgovorio sa ribrejkom. Do rezultata 5:5 nije bio više prilika za oduzimanje servisa protivniku, a onda je trenutno peti igrač svijeta pokleknuo i dopustio Novaku da servira sa meč.

I kada su svi mislili da će Austrijanac pasti, uspio je da stigne do tri vezane brejk lopte, od kojih je iskoristio drugu, pa je i ovaj set otišao u taj-brejk.

U njemu srpski teniser pravi dva mini-brejka, jedan više u odnosu na protivnika, te sa 7:4 odlazi u finale.

Novak će se u finalu boriti za 33. titulu iz Masters kategorije, a protivnik u finalu će mu biti bolji iz duela Rafaela Nadala i Stefanosa Cicipasa.