Đorđević odveo Virtus u finale FIBA Lige šampiona!

Košarkaši Virtusa iz Bolonje plasirali su se u finale FIBA Lige šampiona. Igrači Aleksandra Đorđevića u Antverpenu su bili ubjedljivi prvom polufinalu ovog takmičenja i sa 67:50 savladali nekaašnjeg učesnika Evrolige, ekipu Broze Bamberga.

Pitanje pobjednika nije se postavljalo nijednog trenutka, Nijemci samo jednom u toku meča nisu bili u zaostatku (2:2), a Virtus je već poslije prve četvrtine imao dvocifrenu prednost (22:11).

Poslije prvih 20 minuta rezultat je bio 42:28, a tokom četvrte četvrtine prednost je narasla do maksimalnih +24 (63:39). U završnici meča Broze je serijom 11:4 poraz učinio koliko toliko podnošljivijim.

Panter je bio najefikasniji kod Virtusa sa 21 poenom, dok je kod poraženog tima Tajris Rajs takođe ubacio 21.

U drugom polufinalu sastaće se Antverpen i Tenerife.