Drama za kraj: Leotaru produžetak, titula i premijerligaška viza

Košarkaši Leotara osvojili su titulu šampiona Republike Srpske, te se na taj način vratili u Premijer ligu BiH.

Trebinjci su do pehara došli nakon prave drame, pošto su u majstorici finala, nakon produžetka, kao gosti savladali Borac rezultatom 73:71 (3-2 u seriji).

Bio je to praznik košarke pod svodovima “Borika”. Istina, nije se “umiralo” u ljepoti, ali su oba sastava ostavila posljednji atom snage kako bi stigla do cilja.

Banjalučani su bolje otvorili duel i kontrolisali igru u prvom poluvremenu. Gosti su odgovorili u nastavku, ekspresno se vratili u igru, a potom bili nadomak slavlja. Pa ipak, adut domaćih Peđa Lončar je u posljednjem minutu realizovao dva penala i odveo utakmicu u dodatnih pet minuta.

Isti igrač je pogodio za 65:63, a onda su gosti, na krilima Dejana Šakotića i Srđana Damjanovića, kreirali seriju 6:0 i time udarili temelje pobjede.

Borac je imao priliku da se vrati u igru, no, učenici Dragana Mičića nisu bili precizni van linije 6,75 metara i kruna je otišla u Trebinje.

Pobjednike je predvodio Šakotić sa 20 poena, Đorđije Ninković je dodao 16, a Damjanović 11 koševa.

Kod poraženih, Arsenije Vučković je “brojao” do 26, dok je dvocifren košgeterski učinak imao još samo Dragan Tubak, strijelac 11 pogodaka.