KLS: Novi trijumf Zvezde za savršeno odigranu grupnu fazu

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Borac 86:58 i bez poraza okončali grupnu fazu Superlige Srbije.

Zaj večerašnji trijumf, izvojevan bez pomoći bolesnog trenera Milana Tomića, najzaslužniji su bili Bili Beron i Dušan Ristić, koji je nastavio da KLS koristi kako bi se nametnuo stručnom štabu “crveno-bijelih”. Danas 16 poena uz devet skokova za nešto manje od 24 minuta na parketu i držanje Borca na odstojanju krajem treće i početkom posljednje dionice.

Ključna razlika napravljena je nešto ranije, mada je Zvezda na početku povela sa 16:4, ali su osam Kočovićevih poena u prvoj dionici i tri Đokovićeve trojke početkom druge četvrtine preokrenule rezultat na 31:25 u korist Borca.

Zvezda je ipak brzo uzvratila, a onda početkom treće četvrtine utegla odbranu i dozvolila Borcu da za prvih pet i kusur minuta poluvremena ubaci samo pet poena. Sa druge strane, Beron je sa sedam poena povukao Zvezdinu seriju 14:4 i domaći su odmakli na 51:41.

Sve poslije toga bilo je otaljavanje posla i dokazivanje očigledne razlike u klasi koja je završnicu učinila prilično nezanimljivom.

Beron je meč završio sa 14 poena, koliko je ubacio i Kej-Si Rivers, dok je Ristić bio najefikasniji sa 16. Pride je imao i devet skokova. Dvocifren je sa 10 poena bio i Ognjen Dobrić. Na drugoj strani je sa 15 odskočio Kočović, dok se Đoković zaustavio 1o, pa ga je Uroš Čarapić preskočio sa 12.

Doboj 2019: Domaćin siguran, šampion silan, derbi bez pobjednika

Tipsarević najavio kraj karijere: Posljednji nastup u novembru!