Kraj trke: Pavkov otvorio Zvezdin šampionski šampanjac (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde su novi-stari šampioni Srbije. Do krune su stigli minimalnim trijumfom protiv Mladosti (1:0), koju je srušio Milan Pavkov.

“Crveno-bijeli” nisu dominirali protiv sastava iz Lučana. Šta više, gosti su se još jednom pokazali kao “tvrd orah”. I ne samo to. U prvom poluvremenu su bili konkretniji, stvorili su bolje šanse, ali ih nisu realizovali.

Četa Vladana Milojevića se i u većem dijelu nastavka mučila. Već pomenuti Pavkov se u 62. minutu izborio za penal, samo nekoliko minuta nakon što je ušao u igru. Odgovornost je preuzeo El Fardu Ben i – promašio. Tačnije, Dragan Rosić je sjajno reagovao i odbranio.

Sedam minuta kasnije Marko Gobeljić je dobio drugi žuti karton i favorit je ostao sa igračem manje na terenu.

I kada se činilo da je remi na “Marakani” sve realniji, Dušan Jovančić se izborio za loptu na sredini. “Povukao” je polukontru kroz sredinu, potom pravovremeno uposlio Milana Gajića na desnom boku. On je uputio povratnu loptu u srce šesnaesterca, a Pavkov ju je pospremio u mrežu.

Div iz Begeča tako je na sjajan način krunisao fenomenalnu sezonu. Čovjek koji je sa dva hica srušio Liverpul, “poentirao” i u vječitom derbiju, večeras je stavio šlag na tortu, Zvezdi donio najvažniji pehar i otvorio šampionski šampanjac.

– Bila je ovo jako teška utakmica. Potvrdilo se da Mladost ima specifičan način igre koji svakom može da pomrsi račune. Kod gola smo imali i sreće. Jer, da Jovančić nije osvojio tu loptu, rival bi imao opasnu kontru. Na kraju, ne mogu da budem nezadovoljan i da nešto zamjeram igračima. Čestitam im, kao i svim zvezdašima na još jednoj tituli – bio je prvi komentar trenera Milojevića za TV Arenu sport.

Na pitanje kakva je njegova sudbina, odnosno, da prokomentariše transparent “Šefe ostani”, Zvezdin kormilar je izjavio:

– O tome ćemo pričati poslije.

Vječiti rival Partizan je napravio preokret protiv Napretka. Gosti iz Kruševca su na odmoru vosili 1:0, ali su “crno-bijeli” diskutabilnim pogotkom u sudijskoj naoknadi stigli do cijelig plijena (2:1) koji ih ostavlja u igri za Evropu.