Kup BiH: Trofej ostaje u Banjaluci, Borac opet najbolji!

Rukometaši Borca odbranili su Kup BiH pošto su u revanšu remizirali sa Izviđačem 21:21. Prvi duel u Ljubuškom završen je slavljem Banjalučsna 23:22.

Bila je to sjajna noć u dvorani Univerzitetskog centra “Nikola Tesla”, koja je bila pretijesna da primi sve ljubitelje rukometa. Njih 700, među kojima i 300 “lešinara”, svih 60 minuta zdušno su bodrili “crveno-plave”. A oni su im se odužili borbenom igrom i još jednim peharom u prepunim klupskim vitrinama.

Duel je počeo golom gostiju, čime je finalni dvomeč simbolično vraćen na početak. Borac je odgovorio da dva pogotka, a bolju igru na startu krunisao je vođstvom 4:2.

Imali su domaći i napad za “plus tri”, nisu ga realizovali, te su ekspresno kažnjeni. “Skauti” su ubrzo izjednačili na 4:4, nakon čega se dugo igralo gol za gol.

Odbrane su dominirale, pogoci su se teško postizali, a nijedan tim nije uspijevao da se “odlijepi”. Iz prave igre nerava kao mini-pobjednik je izašao Borac. Pri rezultatu 8:8 učenici Mirka Mikića su vezali dva pogotka i poveli 10:8. Izviđač je “poentirao” gotovo uz zvuk sirene pa se na predah otišlo pri rezultatu 10:9.

“Crveno-plavi” su na furiozan način otvorili drugi dio susreta. “Zategli” su odbranu, a na drugoj strani terena sa tri brza gola stigli do maksimalnih 13:9. Dva minuta kasnije na semaforu je pisalo 14:10. Pa ipak, gosti tada nisu istakli bijelu zastavu. U narednih desetak minuta zaigrali su kud i kamo bolje i, malo po malo, stizali zaostatak. Tako se u posljednjih 15 minuta ušli pri egalu, 16:16.

I kada se činilo da slijedi nova drama, Borac je ubacio u brzinu više. Banjalučani su u narednih sedam minuta zatvorili sve prilaze svojoj mreži. Na drugoj strani su četiri puta pogodili metu i svojim navijačima dali razlog da počnu sa feštom. Izviđač je, doduše, u finišu zaprijetio, ali sve što je uspio da uradi je da izvuče častan remi.

Ovo je “crveno-plavim” sedmi trofej u Kupu BiH. Prethodno su se u najmasovnijem nadmetanju radovali 2007, 2011, 2013, 2014, 2015. i 2018. godine.