LE: Remi Ajntrahta i Čelsija, Arsenal bolji od Valensije

Fudbaleri Ajntrahta i Čelsija igrali su sinoć neriješeno, 1:1, u prvoj utakmici polufinala Lige Evropa, dok je u drugoj utakmici Arsenal savladao Valensiju rezultatom 3:1.

Ajntraht je vodio od 23. minuta golom srpskog fudbalera Luke Jovića na asistenciju sunarodnika Filipa Kostića.

Pored njih dvojice, u timu Ajntrahta bio je i Mijat Gaćinović.

Izjednačujući gol za Čelsi dao je Pedro Rodriges u 45. minutu.

Arsenal je u Londonu poslije preokreta pobijedio Valensiju sa 3:1.

U drugoj utakmici, Valensija je vodila od 11. minuta pogotkom Muktara Dijakabija, a preokret i pobjedu Arsenalu u 18. i 26. donio je Aleksandar Lakazet. Strijelac je još u 90. bio Pjer-Emerik Obamejang.

Revanši polufinala Lige Evropa igraće se sljedećeg četvrtka.