Ostali sportovi

Liga nacija: Turska iznenadila Srbiju i nanijela joj težak poraz u Beogradu

Odbojkašice Srbije doživjele su ubjedljiv poraz od Turske u posljednjem meču prvog vikenda Lige nacija.

Aktuelne svjetske šampionke poražene su u Beogradu rezultatom 0:3 u setovima (19:259, 23:25, 20:25).

Srpske odbojkašice su doživjele prvi neuspjeh u ovosezonskom izdanju Lige nacija, poslije pobjeda nad Holandijom (3:0) i Južnom Korejom (3:1).

Srbija u prvom setu nije bila na adekvatnom nivou, dok je u drugom pokazala značajno bolju igru. Ipak, ta dionica je pripala Turkinjama na razliku.

U trećem setu Turska je ponovo uspjela da napravi osjetnu razliku sredinom tog dijela igre i da dođe do zaslužene, ubjedljive pobjede.

Srpkinje su na kraju osvojile ukupno 62, naspram 75 protivnica, u meču koji je trajao jedan i po sat.

Najbolja u Srbiji još jednom bila je Tijana Bošković sa 15 poena. Brankica Mihajlović je imala devet, a po pet Mina Popović i Stefana Veljković.

Kod pobjednica istakla se 19-godišnja Ebrar Karakurt sa 20 poena. Pratile su je Hande Baladin sa 11, te Kubra Čaliskan i Meliha Ismailolu sa po osam.

Naredni vikend Lige nacija počinje 28. maja, a Srbija se u Italiji sastaje sa SAD, Dominikanskom Republikom i domaćinom.