Loša posljednja četvrtina FMP-a za drugi poraz od Zvezde

Zvezda dobila i derbi osmog kola Grupe A Superlige i potvrdila prvo mjesto u grupi. “Crveno-bijeli” su kao gosti savladali FMP u Železniku rezultatom 77:62.

Ovo je osma Zvezdina pobjeda iz isto toliko utakmica, FMP je pretrpio drugi poraz, ali je i dalje na drugoj poziciji na tabeli. Ujedno, ovo je i 24. Zvezdin uzastopni trijumf nad ”Panterima” u svim takmičenjima od 2014. godine.

Tokom prvog poluvremena vodila se ravnopravna borba, FMP je češće bio u blagom vođstvu, a najubjedljivije je bilo početkom druge četvrtine (24:18).

Ipak, kako se bližilo poluvrijeme, Zvezda je pojačavala ritam, uspijeli su “crveno-bijeli” da preokrenu na 35:31, da bi domaći u posljednjim trenucima prvog dijela igre trojkom Momirova smanjili na 35:34.

Rezultatska neizvjesnost je potrajala sve do pred kraj trećeg kvartala, kada je na semaforu stajalo 50:50. Tada slijedi ključni period utakmice, Zvezda pravi seriju 16:2, za vođstvo od 66:52 i do kraja je rutinski završila posao u ovom meču.

Ognjen Dobrić je sa 19 poena bio najefikasniji u ekipi Crvene zvezde, pratili su ga Odžo (sedam skokova) i Rivers sa po 10 poena. U domaćem timu Stefan Đorđević najraspoloženiji sa 16 poena, a dvocifren učinak imali su i Pot i Jeremić sa po 12 poena.

U ostalim mečevima, OKK Beograd je kao gost savladao Zlatibor sa 87:74, a Borac je, takođe u gostima, bio bolji od Dunava – 80:72.

Tabela: Crvena zvezda 8-0, FMP 6-2, Borac 5-3, OKK Beograd 2-6, Zlatibor 2-6, Dunav 1-7.