LŠ: Bajka Ajaksa zaustavljena u 96. minuti, Totenhem je u finalu

Fudbaleri Totenhema plasirali su se u finale Lige šampiona po prvi put u istoriji. “Sparsi” su do istorijskog uspjeha došli nakon nevjerovatnog preokreta u Amsterdamu protiv Ajaksa gdju su slavili sa 3:2 golom Lukasa u 96. minuti.

“Kopljanici” su bili jednom nogom u Madridu poslije prvih 45 minuta, jer su golovima Matijsa de Lihta i Hakima Zijeha vodili 2:0 i imali ukupno tri gola prednosti.

Međutim, Lukas Mura je postao apsolutni heroj “Sparsa” u drugom poluvremenu, prvo u roku od 204 sekunde poravnava rezultat, a potom u posljednjoj sekundi nadoknade poluvremena kompletira het-trik za put u Madrid!

Totenhem će u finalu Lige šampiona 1. juna u Madridu igrati sa Liverpulom koji je u srijedu eliminisao Barselonu impresivnom pobjedom od 4:0, nadoknadivši deficit od čak tri gola iz Katalonije.