Osveta Nadala: Preko Cicipasa do finala Rima!

Poznat je prvi finalista Mastersa u Rimu. Branilac titule na turniru u “vječnom gradu”, Španac Rafael Nadal, igraće u finalu petog Mastersa u sezoni.

On je u polufinalu pobedio Grka Stefanosa Cicipasa i tako se “osvetio” za prošlosedmični poraz u polufinalu Madrida. Prije tačno sedam dana Cicipas je pobijedio Nadala u njegovom Madridu, ali je drugi teniser svijeta danas bio neprikosnoven i slavio je u dva seta 6:3, 6:4 poslije sat i 43 minuta igre.

Početak meča bio je odličan, nije Grk igrao loše, ali je Nadal bio neprobojan. Poslije tri duga gema na semaforu je pisalo 3:0. Nije Cicipas više dozvolio brejk prilike, ali nije ni ugrozio servis rivala, pa je Španac dobio prvi set sa 6:3 za 49 minuta.

Sličan scenario viđen je i u drugom setu. “Bik sa Majorke” je došao do brejka u ranoj fazi, u trećem gemu iskoristivši tek treću brejk loptu. Do kraja nije dozvolio Ciciapsu da mu ugrozi servis, a sam je imao nekoliko prilika da meč riješi i ranije. Ipak, nije ni bilo potrebno, pošto je jedan brejk, i u ovom dijelu igre, bio sasvim dovoljan za finale i pokušaj da stigne do 34. Masters titule.

Protivnik Rafaela Nadala u finalu Rima biće bolji iz meča Novak Đoković – Dijego Švarcman.