Partizan savladao Vojvodinu i obezbijedio Evropu

Druga pobjeda nad Vojvodinom ove sezone, i Evropa u džepu. Konačno imaju razloga za zadovoljstvo u Humskoj, pošto su trijumfom u Novom Sadu (2:1) rastjerali crne oblake sumnje da ih evropski fudbal u narednoj sezoni neće vidjeti.

Mašinovođa “parnog valjka” u srpskoj Atini bio je Rikardo Gomeš. Snažni napadač je postigao vodeći pogodak za “crno-bijele”, a potom je i u finišu meča iznudio penal koji je Ivanović pretvorio u pogodak.

Utakmica na “Karađorđu” imala je trenutke lijepog i ozbiljnog sadržaja. Posebno u uvodnom djelu, ali će se sigurno pamtiti i da je arbitar Marković tri puta pokazivao na kreč. Sigurni su bili Đurić i pomenuti Ivanović, dok je udarac Zakarića odbranio Rockov.

Podatak o osiguranoj Evropi sigurno će olakšati posao Savi Miloševiću u pripremi jednog od najvažnijih mečeva u sezoni, revanš susret sa niškim Radničkim u polufinalu kupa Srbije.

Duel protiv Vojvodine iskorišćen je da se pojedinci odmore, ali je Rikardo Gomeš demonstrirao glad za golovima i dobrim igrama. Ne samo zbog vodećeg pogotak, već i činjenice da je tokom svih 90 minuta bio opasan po gol odličnog Rockova. Šutirao je kada god mu se ukazala šansa.

Ostatak ekipe nije mnogo pokazao, pa se opet našao na udaru kritika navijača. Svi naravno osim Saše Ilića, koji je ušao u 63. minuti i ponovo pokazao klasu.