PL BiH: Krupa još “živi”, Radnik i dalje neporažen

Fudbaleri Krupe produžili su nadu u opstanak u Premijer ligi BiH, pošto su u srpskom derbiju 30. kola savladali Zvijezdu 09 sa 2:0.

Odličan je bio i Radnik, koji je remizirao na gostovanju kod aktuelnog prvaka Zrinjskog (1:1) čime je produžio niz proljećne nepobjedivosti, te ostao u igri za Evropu.

Utakmica u kanjonu Vrbasa je počela diskutabilnom situacijom. Igrao se četvrti minut kada je adut Krupe Nikola Mandić s leđa oboren u kaznenom prostoru. Iako su mnogi pomislili da će sudija Slađan Došlo pokazati na “kreč”, to se nije desilo.

Isti igrač je pao u šesnaestercu i u 20. minutu. No, Došlo je i tada ostao nijem, čime je navukao gnijev domaćih igrača, ali i navijača.

Ostatak igre u prvom dijelu protekao je u nervoznoj igri, a arbitar je većinom bio u centru pažnje.

Ovom vrijedi dodati da je Krupa stvorila dvije solidne prilike u prvih 45. minuta. Pa ipak, rezultat se nije mijenjao nakon pokušaja Igora Makitana i Saše Nikodijevića.

Ono što sudija Došlo nije uradio u dva navrata u prvom dijelu, jeste već nakon nekoliko sekundi igre u nastavku.

Bila je to brza akcija domaćih po lijevoj strani. Lopta je došla do Đure Zeca, njega je u kaznenom prostoru oborio Dušan Babić, a za arbitra ovog puta nije bilo dileme. Odgovornost je preuzeo kapiten Bojan Puzigaća i sa bijele tačke zakucao loptu u mrežu.

Zvijezda 09 je nakon primljenog gola zaigrala otvorenije. Igrao se 55. minut kada je prvo zaprijetio Igor Blagojević, potom i Miljan Govedarica, ali je Matej Marković bio na visini zadatka.

Svega osam minuta kasnije postavljen je konačan rezultat. Obećavajući napad domaćina gost je zaustavio. No, samo nakratko, izbacivši loptu u korner.

Udarac iz ugla izveo je Slobodan Milanović, a najviši u skoku bio Marko Brtan kojem nije bilo teško da pogodi metu da peterca.

Četa Slobodana Starčevića tako je ostala u igri za opstanak. O njenoj sudbini umnogome će odlučivati i epilog sutrašnjeg okršaja između GOŠK-a i Tuzla sitija.