Rukomet

Plej-of: Borac i Sloga u polufinalu, kraj za Leotar

Rukometaši Borca i Sloge plasirali su se u polufinale plej-ofa Premijer lige BiH. Od daljeg takmičenja se oprostio Leotar.

Banjalučani su u revanšu četvrtfinala lako savladali Konjuh (31:24), Dobojlije kao gosti deklasirale visočku Bosnu (40:28), dok su Trebinjci poklekli protiv Gračanice (25:34).

U polufinalu, koje počinje u subotu, igraće Gračanica i Borac, odnosno Sloga i Izviđač, koji je i u revanšu bio bolji od Vogošće (24:20).

U Banjaluci, utakmica je počela golom gostiju, na šta je domaćin odgovorio serijom 3:0. Nakon 3:1, Borac je vodio 5:3, zatim i 7:5, ali nije uspio da se “odlijepi”. Šta više, pri rezultatu 7:5 je imao igrača više, međutim, ovaj interval je okončao rezultatom 0:2.

Potom su Banjalučani još jednom imali brojčanu prednost u polju. A epilog je bio sličan. Nakon što su izjednačene snage na terenu, semafor je pokazivao 8:8. Strateg Mirko Mikić bio je primoran da zatraži tajm-aut. I, minut odmora je urodio plodom.

Na krilima neprelaznog golmana Bojana Ljubišića, “crveno-plavi” su do odlaska na odmor “vezali” tri gola i tako udarili temelje trijumfa (11:8).

Gdje su stali u prvom, Mikićevi učenici su nastavili u drugom dijelu susreta. Odmah su “poentirali” za 12:8, nedugo zatim bilo 14:9, a na 17:10 bilo je jasno ko će u polufinale.

Potvrda ukupnog pobjednika stigla je već do 38. minuta, kada je rezultat glasio 22:14. Do kraja se igralo u egzibicionom ritmu, do konačnih 31:24.