Portlandu malo i +17, Golden vodi sa 2:0

Košarkaši Golden Stejt Voriorsa pobijedili su Portland Trejlblejzerse 114:111 i poveli 2-0 u finalu Zapada NBA plej-ofa.

Voriorsi su preokrenuli 17 poena zaostatka sa početka drugog poluvremena, a minu osam u posljednja čertiri i po minuta meča u Ouklendu.

Predvodio ih je Stef Kari sa 37 poena (11/22 iz igre, 4/14 trojke) uz po osam skokova i asistencija.

Najbolje ga je pratio Klej Tompson sa 23 poena (8/22), dok je Drejmond Grin dodao 16 (8/12) uz 10 skokova, sedam asistencija i pet blokada.

Dvocifren učinak imali su još Kevon Luni sa 14 poena uz sedam skokova, te Džordan Bel sa 11 poena.

– Ukrali smo im ovu pobjedu. Nadigrali su nas tokom većeg dijela utakmice. Pomoglo nam je iskustvo, imali smo već ovakve situacije – rekao je trener Voriorsa Stiv Ker.

Najefikasniji u timu Portlanda, koji je postigao 18 trojki, dvostruko više od Golden Stejta, bio je Demijen Lilard sa 23 poena (6/16 iz igre, 5/12 trojke), 10 asistencija i pet skokova.

Poen manje postigao je Si Džej Mekolum (9/23), 16 je ubacio Set Kari, a po 12 su dodali Mo Harkles i Rodni Hud.

Turski centar Enes Kanter je slabo odradio svoj dio posla u reketu sa tek četiri poena uz pet skokova.

– Odigrali smo bolje nego u prvoj utakmici na oba dijela terena. Moramo to da prenesemo u treću utakmicu. Propustili smo priliku, nema sumnje. Imali smo veliku šansu da slavimo u gostima – razočaran je trener Portlanda Teri Stats.

Finalna serija Zapada se seli u Oregon, a prvi meč na programu je u nedelju ujutru u tri časa po našem vremenu.