Toronto i Denver izjednačili u seriji, Jokić je tripl-dabl mašina

Košarkaši Denvera su pobijedili u četvrtoj utakmici polufinalne serije plej-ofa Zapadne konferencije protiv Portlanda – 116:112. Ono što im nije uspjelo u prethodnoj utakmici poslije četiri produžetka, jeste sinoć poslije 48 minuta.

Ovim trijumfom ukupan rezultat je izjednačen na 2-2, a Nagetsi su prekinuli niz od dva trijumfa ekipe iz Oregona.

Nikola Jokić je zabilježio svoj četvrti tripl-dabl u svom prvom pojavljivanju u plej-ofu, utakmicu je završio sa 21 poenom, 12 skokova, po šest u odbrani i napadu, 11 asistencija, dvije ukradene i tri izgubljene lopte.

Jokić je odigrao 39 minuta, uputio 15 i pogodio osam šuteva, samo jednom je pokušao da ubaci trojku i u tome je uspio. U finišu meča se požalio na bol u desnoj nozi, na kratko je napustio igru, ali se ubrzo vratio i ostao na parketu do kraja duela.

Epitet ključnog igrača za pobjedu Denvera ide u mirne ruke Džamala Mareja, koji je u dramatičnom finišu realizovao šest uzastopnih slobodnih bacanja, ukupno 11 na cijelom meču.

Plejmejker tima iz Kolorada je utakmicu završio sa 34 poena, pet skokova i četiri asistencije, za 38 minuta na parketu.

U timu Portlanda najkonstantniji je bio Si Džej Mekalum (29 poena, pet skokova), Demijen Lilard je ubacio poen manje, ali je bio u potpunom kontraritmu u drugoj i trećoj četvrtini.

Košarkaši Toronta su savladali Filadelfiju sa 101:96 u četvrtoj utakmici polufinalne serije plej-ofa Istočne konferencije.

Ovim trijumfom franšiza iz Kanade je vratila seriju na početak, ukupan rezultat je 2-2, a u narednom meču Reptorsi će biti domaći tim.

Spektakularnu partiju za pobjedničku ekipu je pružio Kavaj Lenard sa 39 poena, 14 skokova i pet asistencija.

Vrijedi istaći da je nekadašnji igrač San Antonija ubacio 13 od 20 šuteva iz igre, od toga pet trojki iz sedam pokušaja.

Najbolje ga je pratio Mark Gasol sa 16 poena, Kajl Lauri je ispunio dato obećanje i popravio utisak u odnosu na prethodni meč (14 poena, šest skokova, sedam asistencija), dok je Serž Ibaka sa klupe upisao 12 poena uz devet skokova.

Podbacio je Paskal Sijakam – za nešto manje od 29 minuta ubacio je devet poena, uz tri skoka i dvije asistencije.

Na drugoj strani je svoje veče imao Džimi Batler (29 poena, 11 skokova, četiri asistencije), Džej-Džej Redik je upisao 19, a Tobajas Heris 16, uz šut iz igre sedam od 23 i čak 11 promašenih trojki.

Daleko od očekivanog učinka bili su Džoel Embid (11 poena, osam skokova, sedam asistencija) i Ben Simons (10 poena, pet skokova, četiri asistencije), dok se Boban Marjanović pojavio samo na trenutak na terenu.

Vrijedi istaći i da je evidentno da Embid ima problema sa povredom.

Cijeli meč je bio gotovo izjednačen, u posljednju četvrtinu se ušlo sa potpunim egalom, ali je Lenard meč prelomio trojkom preko ruke Embida na svega tri sekunde do kraja napada, poslije čega Siksersi nisu uspjeli da uhvate priključak.