Toronto poveo nakon prve utakmice NBA finala protiv Golden Stejta

Košarkaši Toronto Reptorsa pobijedili su u prvoj utakmici NBA finala aktuelne šampione Golden Stejt Voriorse rezultatom 118:109. Tim iz Kanade je sve vrijeme kontrolisao utakmicu, te potpuno zasluženo došao do vođstva.

Toronto je bio bolji tokom gotovo cijele utakmice, prvu četvrtinu je riješio u svoju korist rezultatom 25:21, a na poluvremenu je bilo deset poena razlike, odnosno 59:49.

U trećoj četvrtini su “ratnici” su bili nešto bolji, ubacili su 32 poena, tri više od Raptorsa, ali je posljednja dionica ponovo pripala ekipi Toronta (30:28) koja je time ovjerila pobjedu u prvoj utakmici finalne serije NBA lige.

Reptorse je do pobjede vodio Paskal Siakam sa 32 poena, Kavaj Lenard je ubacio 23, a Mark Gasol 20 poena.

Kod aktuelnih šampiona je najbolji bio Stef Kari s 34 poena, a najveću pomoć imao je u Klej Tompsonu, koji je postigao je 21 poen.