Zvezda lako i protiv OKK Beograd

Košarkaši Crvene zvezde su rezultatom 93:78 savladali OKK Beograd u devetom kolu Košarkaške lige Srbije u hali “Mega Fektori”.

Utakmica je bila veoma interesantna na samom otvaranju, OKK je pružio otpor i skoro pola četvrtine se igrao egal meč. U ovom djelu utakmice vidjeli smo i nekoliko sjajnih zakucavanja Majkla Odža, ali je Stanić bio veoma dobar i poravnao rezultat svojim brzim poenima.

Do kraja četvrtine dosta bolja igra “crveno-bijelih”, koji su prvi kvartal završili sa prednošću od 10 poena, 27:17. Druga četvrtina je bila nešto manje interesantna, pošto je Zvezda bila apsolutno bolji protivnik i držala razliku na dvocifrenom broju.

Ipak, koliko god se gosti trudili da se odlijepe, OKK Beograd to nije dozvoljavao. Simeunović je odigrao najbolju partiju u redovima domaćih, a uspjeli su čak i da iznude tri lične greške Moa Fajea u prvom poluvremenu.

Što se tiče drugog poluvremena, manje više je sve prošlo u znaku “crveno-bijelih”. Stekli su visoku prednost poslije 20 minuta košarke i maltene se već tad čekao kraj samo da se vidi kojim rezultatom će Zvezda upisati deveti uzastopni trijumf.

Iako je trijumf Zvezde bio ubjedljiv, utakmica nije bila nezanimljiva. Bilo je nekoliko nesportskih ličnih grešaka, nekoliko zaista lijepih poteza, zakucavanja Odža i Simeunovića ili koševa iz driblinga Novaka Musića.

Na kraju je Zvezda nešto lakše došla do pobjede rezultatom 93:78, a njihov najefikasniji pojedinac je bio Majkl Odžo sa 14 poena, dok su ga pratili Nenadić sa 13 i osam asistencija, kao i Ognjen Dobrić sa 12 poena.

U redovima OKK Beograda, poenterski se istakao Đorđe Simeunović koji je dodao 24 poena, a jedini dvocivreni uz njega je bio Novak Musić sa 14 poena.