Rukomet

Borac bez krune: Šampionski pehar ostao u Ljubuškom

Rukometaši Borca nisu uspjeli da osvoje šampionski pehar, pošto su u majstorici plej-ofa prvenstva BiH poraženi od Izviđača rezultatom 22:24.

Tako je trofej ostao u Ljubuškom, u vlasništvu “skauta”, dok “crveno-plavima” utjeha može biti Kup BiH, koji su osvojili u okršaju sa istim rivalom.

Odlučujući, treći meč završnice imao je kontroverznu uvertiru. Pa ipak, apeli koji su stizali iz Banjaluke nisu urodili plodom. Majstorica se igrala u Ljubuškom, što je domaćin i te kako znao da iskoristi.

Izviđač je u najvećem dijelu susreta imao prednost, ali su gosti držali korak. Šta više, Borac je vodio 3:2 i 10:9, te propustio priliku da na odmor ode sa “plusom” pošto nije realizovao sedmerac nakon isteka 30 minuta igre (11:11).

I u nastavku smo gledali rovovsku bitku u kojoj je Borac bio ravnopravan šprotivnik do 45. minuta. Vodili su učenici Mirka Mikića 14:13, imali egal pri rezultatu 16:16 i 17:17, te napad.

No, jeftino su “prodali” loptu i to je bio početak kraja. Naime, “skauti” su tada “dodali gas”, napravili seriju 4:0 i nagovijestili epilog završnog boja. Borac je još jednom zaprijetio, prišao na 19:21, pri rezultatu 22:24 je imao i dva napada, nije ih iskorstio, te se tako oprostio od krune.