Tenis

Đoković bez izgubljenog seta do polufinala Rolan Garosa

Novak Đoković, najbolji teniser svijeta, plasirao se u polufinale Rolan Garosa pobjedom nad Aleksandrom Zverevim u tri seta – 7:5, 6:2, 6:2.

Srpski igrač odigrao je odličan meč i bez izgubljenog seta dolazi do polufinala Otvorenog prvenstva Francuske.

Đoković će u borbi za finale igrati protiv Austrijanca Dominika Tima, koji je poslije tri seta bio bolji od Rusa Karena Hačanova.

Novaku je za pobjedu nad mladim njemačkim teniserom bilo potrebno minuta i još jednom je pokazao zašto je najbolji na svijetu.

Meč nije dobro krenuo za srpskog predstavnika, pošto se prilično mučio u uvodnim gemovima.

Đoković je uspio da spasi tri brejk lopte, ali je u devetom gemu poklekao i Zverev je došao do 5:4, što je značilo da će servirati za vođstvo od 1-0.

Tada još jednom na scenu stupa Novakova glava. Srpski teniser uspio je konačno da pronađe igru, što je rezultiralo ekspresnim ribrejkom. I, ne samo to.

Najbolji igrač svijeta dobio je naredna dva gema i sa 7:5 dobio prvi set. Ovo će se ispostaviti kao ključan dio meča.

Đoković na startu drugog seta dolazi do novog brejka i prednosti od 3:0, što je značilo da je srpski teniser dobio šest gemova zaredom.

Do kraja seta Novak je napravio još jedan brejk i drugi set dobio rezultatom 6:2.

Na početku trećeg perioda igre Zverev je imao brejk šanse, ali je Đoković ponovo uspio se izvuče. Kako Nijemac nije iskoristio šanse, Srbin je to kaznio, do kraja napravio dva brejka i identičnim rezultatom kao u drugom setu došao do pobjede – 7:5, 6:2, 6:2.