Kopa Amerika: Mesi i “gaučosi” se obrukali na startu (VIDEO)

Fudbaleri Argentine poraženi su od Kolumbije rezultatom 0:2, na startu Kopa Amerike.

“Gaučosi”, predvođeni Lionelom Mesijem, došli su u jakom sastavu na takmičenje, međutim nisu uspjeli dobro da ga krenu.

Na terenu su od starta bili Anhel di Marija, Serhio Aguero i Mesi, ali to nije dalo rezultata i Argentina je poražena.

Golove za Kolumbiju postigli su Rožer Martinez u 71. minutu i Duvan Zapata u 86.

Argentina je imala više udaraca ka golu, međutim golman David Ospina je bio siguran među stativama.

Prije primljenog gola “gaučosi” su imali dvije sjajne šanse u 67. minutu, kada su Nikolas Otamendi i Mesi bili na korak da donesu prednost svom sastavu. To se nije desilo i četiri minuta kasnije stigla je kazna.

Argentina i Kolumbija nastupaju u grupi B, zajedno sa Paragvajom i Katarom, koji svoj meč igraju večeras (21 sat). Od ponoći koplja ukrštaju Urugvaj i Ekvador.

U drugom meču sinoćnjeg programa, Venecuela i Peru su podijelili bodove (0:0). Na startu smotre Brazil je bio uspješniji od Bolivije (3:0).