Filip Krajinović

Krajinović ostao bez osmine finala

Srpski teniser Filip Krajinović nije se plasirao u osminu finala Rolan Garosa, pošto je od njega bolji bio Grk Stefanos Cicipas.

Cicipas je došao do pobjede poslije tri časa i 38 minuta igre – 7:5, 6:3, 6:7(5), 7:6(6).

Meč koji je počeo petak prekinut je zbog mraka, prilikom rezultata 1-1 u setovima, a nastavljen je u subotnje prijepodne.

Krajinović je bolje počeo meč od favorizovanog rivala. Cicipas je bio dekoncentrisan i nije igrao svoj najbolji tenis, a srpski igrač je to iskoristio i došao do prednosti od 4:2.

Ipak, desio se nagli obrt i Grk je uspio da dođe do izjednačenja od 4:4, a da zatim i spasi tri brejk lopte. Povisio je nivo igre krajem seta i iskoristio momentum da riješi prvi dio igre pre odlaska u taj-brejk.

Dobru igru iz završnice prvog seta Cicipas je prenio u drugi i odmah napravio brejk. Krajinović u tim trenucima nije imao odgovor na udarce rivala, ali je bolje zaigrao u trećoj dionici meča.

Iako je Cicipas prvi poveo sa brejkom, Krajinović je uzvratio sa dva uzastopna i došao do velikih 5:2. Na riternu je zatim došao do dvije set lopte, ali je propustio velike prilike i nedugo zatim ostao i bez servisa, pa je meč prekinut zbog mraka.

U nastavku duela srpski teniser je u taj-brejku uspio da se vrati od zaostatka od 3:0 i da osvoji set i uvede neizvijesnost. Ipak, u četvrtom setu desilo se maltene isto što je u trećem.

Filip je poveo sa 5:3, spasao brejk lopte, ali ponovo ostao bez servis gema kada je servirao za set. Imao je prednost mini brejka u završnici taj-brejka tog seta, ali ovoga puta nije uspio da se “izvuče” i pretrpio je poraz.

Ovo je bio najbolji rezultat Krajinovića na Rolan Garosu, a osmina finala u koju se plasirao Grk je takođe najbolji rezultat za njega.

Cicipas će u osmini finala igrati protiv boljeg iz duela Vavrinka – Dimitrov, gdje Švajcarac vodi sa 2-0 setovima u meču koji je takođe prekinut zbog mraka u petak.