Liga nacija: Srbija od 0:2 do prve pobjede

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije zabilježila je prvu pobjedu u ovogodišnjoj Ligi nacija. U drugom kolu drugog vikenda, na turniru u Otavi, Srbija je poslije preokreta savladala Australiju sa 3:2 po setovima 22:25, 14:25, 25:21, 25:21 i 15:9, poslije 114 minuta igre.

Zabilježila je Srbija prvu pobjedu, ali poslije mnogo muka protiv Australije. Izgledalo je kao da je Srbija odigrala dva meča. U prvom setu je u finišu izjednačila na 22:22, a zatim dozovolila rivalu da povede sa 1:0, da bi potom uslijedio najlošiji set u Ligi nacija ove godine. Povela je Autralija sa 2:0, a Srbija se mučila i u trećem setu i u četvrtom setu, ali je uspjela da izjednači. Dominacija je uslijedila u petom setu, kada se zapravo i vidjela prava razlika u kvalitetu dva tima.

Seniori Srbije u danas, u posljednjem 3. kolu, igraju protiv Kanade od 22.10 časova po našem vremenu.

Drama sa srećnim krajem, Srbija je na Evropskom prvenstvu!