Šampion se ne da, Voriorsi izborili šesti meč

Košarkaši Golden Stejt Voriorsa pobijedili su Toronto Reptorse sa 106:105 i produžili finalnu seriju NBA lige.

Voriorsi su pobjedom u “Air Canada” centru smanjili na 3-2 u seriji i obezbijedili barem još jedan meč finala.

Utakmicu je obilježila teška povreda Kevina Durenta, koji se vratio na teren poslije mjesec dana odsustva i vjerovatno uništio dobar dio svoje naredne sezone.

Aktuelni šampion bio je pod velikim pritiskom, ali ih to nije ometalo na početku utakmice. Imali su prednost tokom gotovo cijelog prvog poluvremena, u jednom trenutku i dvocifrenu (54:43), a na pauzu otišli sa +6.

Tokom treće četvrtine gosti su ponovo povećali razliku i otišli na +14, ali su Reptorsi opet uspjeli da smanje rezultatatski minus (84:78).

Prednost Voriorsa se “topila” tokom četvrte četvrtine i Kanađani su uspjeli da dođu do potpunog preokreta. Napravili su seriju i došli do +6 (103:97), a Kavaj Lenard je priredio pravi šou brojnoj publici koja je došla da proslavi potencijalno osvajanje prvog šampionskog prstena u istoriji franšize.

Ipak, Golden Stejt je uspio da na furiozan način okonča duel – Kari je pogodio jednu, a Tompson dvije trojke, za seriju od 9:0 kojom su gosti bili na “kormilu”.

Lauri je uspio da prekine niz gostiju i pogodi za dva poena, a GSW je mogao da stavi tačku na i, da nije uslijedio faul u napadu neopreznog Demarkusa Kazinsa, koji je dao Torontu 15,7 sekundi da dođu do pobjede.

Upravo je Lauri bio taj kod kojeg je završila lopta za šut odluke, ali iz relativno solidne pozicije nije pogodio ni obruč.

Najbolji kod pobjednika bili su Kari (31p, 8sk, 7as) i Tompson (26p, 6sk, 4as), a pratili su ih Kazins sa 14 poena i šest skokova i Grin sa po deset poena i skokova, ali i osam uspješnih dodavanja.

Povređeni Durent, kojem je pukla Ahilova tetiva, za 12 minuta ubacio je 11 poena.

Na drugoj strani ponovo nezaustavljiv bio je Kavaj Lenard sa 26 poena, 12 skokova i šest asistencija. Lauri je dodao 18, Gasol 17, a Ibaka 15 poena.

Naredni, šesti meč serije igra se u Ouklendu u petak od tri časa poslije ponoći.