Šampionski boj: Crvena zvezda na korak do odbrane krune

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan rezultatom 96:90, poveli sa 2-1 u finalnoj seriji KLS-a, te tako došli na korak do odbrane titule.

Ni ovog puta nije moglo bez drame u okršaju vječitih rivala, a nema sumnje da nas i u nastavku serije očekuje nešto slično. Zbog izuzetno teških uslova za igru u “Pioniru”, meč je trajao dva časa i 21 minut. Četvrti duel zakazan je za ponedjeljak, u 18 sati.

I treća utakmica šampionskog boja, baš kao i prethodne dvije, bila je “tvrda”. Nijedan tim nije uspijevao da se “odlijepi”, mada je domaćin kontrolisao igru u najvećem dijelu susreta.

Rano je Zvezda došla do “plus šest”. Međutim, Partizan je imao spreman odgovor i brzo se vratio u igru. Najviše zahvaljujući raspoloženim Vanji Marinkoviću i Ognjenu Jaramazu, gosti su održavali korak, a u jednom trenutku su imali i tri poena viška.

“Crveno-bijeli” su igrali na pogon Bilija Berona i Mohamada Fajea, važne poene pogađao je i Dejan Davidovac, dok je Filip Čović razigravao ekipu. U takvim okolnostima četa Milana Tomića je većinom bila u “plusu”.

Na prvi odmor je otišla sa prednošću 22:18, na velikom odmoru na semaforu je pisalo 48:45, a na ulasku u posljednjih 10 minuta 68:64.

Na sedam minuta prije kraja regularnog toka Zvezda je stekla maksimalnih 76:66, a nedugo zatim je imala i 79:69. No, učenici Andree Trinkijerija odbili su da istaknu “bijelu zastavu”.

Serijom 7:0 ekspresno su se vratili u meč i nagovijestili dramu. Domaćin je došao do daha nakon treće trojke Davidovca, na šta je Aleks Renfro odgovorio polaganjem i pogođenim dodatnim slobodnim bacanjem (82:79). Do kraja su ostale 182 sekunde.

I opet je Davidovac preuzeo odgovornost i “spakovao” još jedan dalekometni hitac (85:79). Na drugoj strani je Renfro pogodio oba penala (85:81), zatim su se “crno-bijeli” odbranili, nakon čega je Nikola Janković položio za 85:83.

Pa ipak, Janković je ubrzo od junaka postao tragičar. Prvo je napravio faul nad Bilijem Beronom pri šutu za tri poena, u posljednjoj sekundi napada. Amerikanac je pogodio sva tri penala, dok je na drugoj strani Janković promašio oba. Potom je Nikola neuspješno zagradio skok, napravio prekršaj nad Fajeom i tako završio utakmicu.

Uprkos svemu, Trinkijerijevi učenici su bili u igri do rezultata 85:88. Tada je Rade Zagorac zaradio trehničku grešku, a Beron pogodio penal. U narednom napadu je Kej Si Rivers, na asistenciju Čovića, pogodio trojku i tako praktično stavio tačku na i.

Srpska Cafe

SC vas vodi u zapadnu Hercegovinu: Odmorite u Međugorju, Ljubuškom, Grudama i Širokom Brijegu