Superliga Srbije: Zagorac trojkom srušio Zvezdu

Košarkaši Partizana pobijedili su Crvenu zvezdu sa 73:72, u drugom meču finala Superlige Srbije.

Heroj crno-bijelih bio je Rade Zagorac, koji je na tri sekund do kraja pogodio trojku za konačnih 73:72. Beron je šutirao sa pola terena i nije uspio da pogodi, što znači da je Partizan izjednačio na 1-1.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Markus Pejdž sa 19 poena, a Zagorac je pre šuta imao 0/6 za tri, a onda je pogodio najvažniji šut sezone.

Poraženi tim predvodio je Mohamed Faje sa 14, Davidovac je imao 11, Beron deset, a Ristić devet poena.

Ekipa loše su ušle u utakmicu i moglo je da se pretpostavi u kom smjeru će otići. Crno i crveno-bijeli mučili su se u šutu s polja i kada se tako igra, to više ide na stranu Partizana.

Domaći košarkaši nošeni sjajnom energijom s tribina bolje su finiširali prvu četvrtinu, poslije koje su imali plus osam, 17:9.

Izabranici Milana Tomića bolje su otvorili drugu dionicu, međutim Partizan je brzo uzvratio i poslije trojke Markusa Pejdža došli su do maksmilanih +10, 32:22.

Inače, do 18. minuta timovi su šutirali ukupno 0/20 za tri poena. Tada se utakmica malo otvorila, krenuli su da da se pogađaju šutevi i prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 36:29 za Partizan.