Amerikanke su, stvarno, najbolje!

Ženska fudbalska reprezentacija SAD odbranila je titulu svjetskog šampiona, pošto je u finalu Mundijala u Lionu pobijedila Holandiju sa 2:0.

Amerikanke su povele u 61. minutu golom Megan Rapino iz jedanaesterca, koji je dosuđen nakon preglednog video snimka i duela Stefani van der Graht i Aleks Morgan. To je bio šesti pogodak Rapino na turniru.

Konačan rezultat postavila je Rouz Lavel u 69. minutu, poslije solo akcije. Uzela je loptu na 30 metara, stigla do šesnaesterca, prošla je Van der Graht i poslala loptu u mrežu.

Selekcija SAD je osvojila četvrtu titulu prvaka i postala tek druga ekipa u istoriji koja je odbranila krunu. Prethodno, to su uradile fudbalerke Njemačke 2007. godine.

Amerikanke su do planetarnog trona došle sa sedam trijumfa iz sedam mečeva, uz impresivnu gol-razliku od 26:4.

Aktuelni evropski prvak Holandija igrala je u prvom finalu, u svom drugom nastupu na Svjetskom prvenstvu.