Borac i Željezničar podijelili bodove na otvaranju prvenstva

Borac iz Banjaluke je u 1. kolu Premijer lige bio gosti Željezničaru na Grbavici, a na kraju pobjednika u ovom duelu nije bilo, 0:0.

Otvorena igra sa obje strane viđena je u prvom poluvremenu, a bolji uvod u meč imao je domaći sastav.

Željo je na početku utakmice kontrolisao igru, a u 10. minuti propuštaju i prvu pravu šansu. Ubacio je Pavić, a Krpić šutira glavom pored gola.

Potom su golu Mladena Lučića prijetili Osmanković i Bojo, ali je golman gostiju siguran.

Borac je takođe imao opasnih napada, a u 35. minuti su gosti umalo i poveli. Nekadašnji fudbaler “plavih” Ivan Crnov je pokušao lobovati Erića, ali srećom po Željezničar njegov udarac je bio neprecizan.

Pet minuta kasnije dalekometni pokušaj još jednog bivšeg igrača tima sa Grbavice. Sa 25 metara je pokušao Stojan Vranješ, pravo u Erića.

Do kraja prvog poluvremena Željo je imao još jedan pokušaj. Bogičević je šutirao glavom nakon kornera, loše, pa se na odmor otišlo rezultatom 0:0.

U nastavku je Željo ušao ofanzivno. Mnogo su bili bolji rival od Borca, ali završnice napada jednostavno nisu bile dobre kod “plavih”.

Uzaludna je bila dominacija domaćeg tima. Borac je dobro zatvarao prilaze svom golu i Željo nije mogao da stvori stopostotnu šansu.

Željezničar je u 80. minuti meča ostao i sa igračem manje. Bojo je isključen nakon što je dobio drugi žuti karton i Borac je u završnici meča imao igračku prednost.

Međutim, tu prednost nisu iskoristili. Nije do kraja bilo velikih šansi, iako je Željo bio aktivniji i na kraju je susret završen bez pobjednika, ali i bez pogodaka 0:0.