Tenis

Đoković još uvijek bez pravog izazova, ekspresno do trećeg kola

Novak Đoković je bez ikakvih problema savladao američkog tenisera Denisa Kudlu u drugom kolu Vimbldona u tri seta, 3:0 (6:3, 6:2, 6:2). Od samog starta, bilo je jasno da Đoković neće imati težak posao da savlada 111. igrača na ATP listi.

Prvi set započet je furioznom serijom srpskog tenisera. Nakon nekoliko minuta na semaforu je već pisalo 4:0, pošto je Đoković uspio već u startu da napravi dva brejka. Kudla je do kraja seta ipak uspio djelimično da se vrati, pa je Novak ovaj dio igre riješio u svoju korist rezutlatom 6:3.

Gdje je stao u prvom, Novak je nastavio u drugom setu. Kudla je imao velike probleme da zadrži svoj servis, pa je Đoković čak u tri navrata uspjevao da napravi brejk. Doduše, jednom je to uspio da učini i američki teniser na servis Đokovića, pa je set riješen rezultatom 6:2 u korist prvog na ATP listi.

Ni treći set nije donio promjenu ploče. Đoković je samo dovršio započet posao i brejkom već na startu dokrajčio Kudlu. Ovaj period igre završen je rezultatom 6:2.

Srpski teniser je dominirao u svim segmentima igre. Ostvario je čak devet asova više od rivala, pošto je uspio da odservira na taj način u 12 navrata. Imao je znatno bolju realizaciju kako prvog, tako i drugog servisa, pa nam i sam pogled na statistiku kaže da Kudla danas nije imao šta da traži na Centralnom terenu Old Ingland Kluba.

Đoković će se tako u trećem kolu Vimbldona sastati protiv poljskog tenisera, Hurberta Hurkača, koji je u drugoj rundi izbacio Leonarda Majera pobjedviši rezultatom 3:1 (6:7, 6:1, 7:6, 6:3).

mozzartsport.com

U toku sezona izvoza lako kvarljive robe: Proizvođači strahuju od čekanja na granici