Drama sa tužnim krajem: Radnik ispao nakon penal lutrije

Fudbaleri Radnika nisu uspjeli da se plasiraju u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto ih je eliminisao Spartak.

Dvomeč je odlučen u penal lutriji, s obzirom na to da je rezultat oba duela nakon 90 minuta glasio 2:0 u korist domaćina. A bolji i prisebniji sa “kreča” bili su Slovaci, koji su tako ukupnim rezultatom 5:4 izborili megdan sa Lokomotivom Plovdiv.

Nije dobro počelo po Bijeljince, koji su najavili da se u Slovačkoj neće braniti. No, taj plan pao je u vodu već u desetom minutu, kada je Aleks Sobčik, na asistenciju Lukasa Lovata, zatresao mrežu i najavio dramu već u ranoj fazi meča.

Uslijedio je nešto mirniji period igre u kojem su “plavi”, slobodno se može reći, oštećeni. Igrao se 27. minut kada je Damir Peco, u jeku inicijative domaćina, primio loptu na centru i krenuo ka golu Slovaka. No, Timotej Zahumenski ga je brutalno zaustavio, laktom u glavu.

Da to nije učinio, brzonogom krilu Radnika bio bi otvoren put ka golu. Iako je spriječio 100-odstotnu šansu i iako je bio zadnji igrač odbrane, Zahumenskom je arbitar Rahim Hasanov iz Azerbejdžana pokazao samo žuti karton.

Do odmora nije bilo golova, da bi u nastavku četa Mladena Žižovića donekle popravila utisak. Pa ipak, slovački sastav je bio taj koji je diktirao tempo, stvarao šanse, prijetio, ali i nastavio da “tuče”.

Činilo se da će mu sve to biti uzalud, prije nego li je Lovat sa lijevog boka poslao upotrebljiv centaršut u srce šesnaesterca. Golman Radnika Dalibor Kozić loš je intervenisao. Lopta je “pogodila” Kristijana Mihaleka i odsjela u mreži. Igrao se 87. minut.

Rezultat se do kraja regularnog toka nije mijenjao, pa se ušlo u produžetke. U dodatnih 30 minuta domaći su nastavili sa grubom igrom, pa je Bogdan Mitrea u 108. minutu zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton. Brojčanu prednost u polju Semberci nisu uspjeli da krunišu, tako da je odluka o ukupnom pobjedniku pala sa “bijele tačke”.

Preostali bh. predstavnici su imali polovičan učinak. Zrinjski je prošao dalje pošto je i u revanšu identičnim rezultatom 3:0 porazio Akademiju Pandev. Naredni rival “plemića” je favorizovani Utreht.

Široki Brijeg je, nakon 1:2 kod kuće, opet poklekao protiv Kairata. Kazahstanski tim je još jednom slavio sa 2:1 i tako eliminisao sastav sa “Pecare”.

Ovom treba dodati da se propisno obrukao Radnički iz Niša, koji ni pred svojim navijačima nije uspio da savlada estonsku Floru. Poslije 0:2 u prvom duelu, večeras je bilo 2:2. U istu kategoriju spada i Hajduk. Splićani su prvo u gostima porazili Gziru sa 2:0, da bi večeras kod kuće izgubili 1:3 i Maltežani su prošli dalje.

Od uzbudljive noći u kvalifikacijama za Ligu Evrope vrijedi izdvojiti i rezultat sa “Ragbi Parka”. Kilmarnok je bio “viđen” u drugom kolu kvalifikakcija, pošto je u prvom susretu kao gost dobio Konahs sa 2:1. No, poluamaterski klub iz Velsa večeras je uzvratio, trijumfovao sa 2:0, te na taj način zakazao dvomeč sa Partizanom.