Tenis

Federer savladao Nadala, za vimbldonsku titulu protiv Novaka!

U finalu Vimbldona ponovo će igrati 38-godišnji Rodžer Federer koji je danas u teniskom klasiku savladao Rafaela Nadala rezultatom 7:6 (3), 1:6. 6:3 i 6:4 za tri časa igre.

Mnogi će reći da je prvi set presudio, Federer je bio odličan u taj-brejku, održao je lekciju Špancu koji je furiozno odigrao drugi set.

Ispostavilo se na kraju da je to bilo sve od njega, Federer je sačuvao snagu kada je to bilo najbitnije, iskusno sačuvao svoju prednost u trećem setu kada je iskoristio brejk-loptu u četvrtom gejmu, da bi slično napravio i u četvrtom setu.

Odličnim servisima Federer je lagano osvajao gejmove, nije dozvolio u četvrtom setu previše šansi, pa je stigao do novog finala Vimbldona, 12. u svojoj karijeri.

Rafael Nadal je igrao impresivno u 10. gejmu četvrtog seta (ujedno i posljednjeg na meču) na servis Federera, ali maestralni servisi su omogućili Rodžeru da stigne do finala.

U finalu ga čeka Novak Đoković, srpski teniser je danas savladao Roberta Bautistu Aguta takođe sa 3:1 u setovima.