Stanje košarkaša Crvene zvezde Ognjena Kuzmića je stabilno, pa bi ga ljekari uskoro trebali probuditi iz vještački indukovane kome.
Dobre vijesti iz Beograda potvrdio je njegov klub, koji je saopštio da su novi pregledi skenerom glave i pluća pokazali da nema komplikacija.
– KK Crvena zvezda obavještava javnost da je našem košarkašu Ognjenu Kuzmiću, nakon jučerašnje maksilofacijalne operacije, u četvrtak urađen novi detaljan pregled skenerom. Novi pregledi skenerom, glave i pluća, koje je obavio ljekarski tim Urgentnog centra u Beogradu, pokazali su da nema pojave novih procesa i komplikacija povreda glave (mozak i dalje blago otečen nakon traume) – saopštili su sa Malog Kalemegdana.
U istom obraćanju javnosti navodi se da su novi pregledi pluća pokazali znatno bolje rezultate, i odlukom ljekarskog tima naš Dobojlija će polako biti probuđen iz stanja indukovane kome u kojoj se nalazi od nedjelje kada je doživio tešku saobraćajnu nesreću.
– Crvena zvezda još jednom se zahvaljuje svima koji i dalje svakodnevno izražavaju brigu i pružaju veliku podršku našem igraču Ognjenu Kuzmiću. Klub će, kao i do sada, nastaviti svakodnevno i u dogovoru sa ljekarskim timom da informiše javnost o zdravstvenom stanju reprezentativca Srbije i košarkaša Crvene zvezde – zaključuje se u saopštenju.
Srpska Cafe
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.