Pavkov za miran put u Helsinki!

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona finski Helsinki rezultatom 2:0. Strijelci za tim Vladana Milojevića bili su Ričmond Boaći u 23. i Milan Pavkov u 90. minuti.

Dugo su se Marin i ekipa mučili da slome otpor rivala, koji bi sigurno bili zadovoljni i sa rezultatom 1:0, a nagradu za bolju igru dobili su na kraju utakmice.

“Crveno-bijeli” su od samog starta napali rivala, vršili presing na posljednju liniju gostiju, ali u prvih pet minuta, koliko je trajao pritisak, nisu uspjeli stvoriti izglednu priliku.

Gosti su tek onda malo došli do vazduha.

Zaprijetio je Helsinki prvi put u 15. minuti utakmice. Uspjeli da zatresu mrežu Borjana, ali je napadač Riski bio u očiglednom ofsajdu pa je gol gostiju opravdano poništen.

Veliku priliku propustio je Ivanić u 24. minutu. Brza kontra tima Vladana Milojevića, Marin je izbacio samog Ivanića pred golmana Helsinkija, ali je on na vrijeme izletio, te ušao u šut krilu Zvezde i spriječio siguran pogodak.

Samo tri minuta kasnije, srpski šampion je došao do vođstva. Pokušao je Marin da probije po boku, lopta je došla do Ivanića, koji milemetarski tačnim ubačajem pronalazi Boaćija, koji sa tri mentra pogađa mrežu protivnika.

Do kraja prvog dijela igre, redali su pokušaji “crveno-bijelih”. Pokušavali su Ben, Ivanić i Marin, ali nisu bili prezicni. Utisak poslije uvodnih 45 minuta bio je da gosti mogu biti zadovoljni što smo imali zaostatak od jednog gola.

Početak drugog poluvremena donio je otvorenu igru obje ekipe. Po jedna sjajna prilika na obje strane, a u svakoj je glavni bio bek Zvezde Milan Rodić. Prvo je odlično uhvatio centaršut, te iz voleja pokušao savladati Rudenkova, ali je je golman gostiju bio na visini zadatka. Samo koji trenutak kasnije u posljednji čas je izbio loptu koja je išla na nogu napadača Helsinkija, koji bi da je lopta prošla bio u sto odstotnoj prilici.

U 63. minuti “Delije” su razvile transparent “Patriotizam, čast i obraz stvari su važne, svaka čast svakome ko ne igra protiv države lažne”, te se na taj način zahvalili srpskim igračima Slovana iz Bratislave, koji nisu htjeli da igraju utakmicu protiv kosovskog predstavnika Feronikelija u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Helsinki je mnogo bolje izgledao u drugom poluvremenu. Uspio je uspostaviti ravnotežu koliko toliko, te u nekoliko navrata i priprijetiti domaćinu.

I kada su mnogo pomislili da će Zvezda sa minimalnom prednošću letjetli u Finsku, ukazao se Milan Pavkov. Marin je ubacio, pogriješila je odbrana šampiona Finske, te je Pavkov sa svega šest, sedam metara neometan savladao Rudenkova za veliko slavlje igrača i navijača na stadionu “Rajko Mitić”.

Revanš je na rasporedu za sedam dana u Finskoj.