Poraz Radničkog u Estoniji

Već na prvoj evropskoj prepreci srpski vicešampion se sapleo. Radnički je izgubio u Talinu od Flore 2:0 u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Nije se ni šampion, Crvena zvezda, dobro provela na Baltiku, u Litvaniji, ali je “Real sa Nišave” prošao mnogo gore.

Iako su u prošloj sezoni u domaćem prvenstvu Nišlije oborile mnoge rekorde, pokazalo se da to ništa ne znači kada se napusti granica Srbije. Jeste ovaj tim dosta drugačiji u odnosu na prošlosezonski, nema u njemu nekolicine igrača, uglavnom nosilaca igre, kao ni trenera Lalatovića, ali su stigle novajlije i trener Simo Krunić, dok je predsjednik Nišlija, Ivica Tončev, gromoglasno najavio borbu za tron u Srbiji i iskorak u Evropi. Prvi utisak je da su to samo puste želje, ali, ipak, ostaje nada u revanš.

U prvom poluvremenu nije bilo prilika ni na jednoj strani. Ekipe su mnogo više pažnje obraćale na svoju mrežu, i osim jedne šanse domaćina, kada je intervenisao Đorđević, nije bilo druge situacije poslije koje bi dovele do promjene rezultata.

U nastavku se igralo znatno agilnije, Radnički je mogao da povede nakon velike greške golmana domaćih Igonena, sredinom drugog poluvremena, ali su u istom minutu i Estonci imali sjajnu šansu, kada je Petrović odbranio udarac Milera u situaciji jedan na jedan.
Prvi gol postignut je u 75. minutu. Poslije slobodnog udarca odlično je skočio, čini se, Vasiljev, Petrović je uz pomoć prečke odbranio, ali je odbijenu loptu glavom u mrežu smjestio mladi Mark Anders Lepik. Zanimljivo je da je on u igru ušao samo dva minuta ranije. U posljednjem minutu utakmice domaći su izvjeli brzu akciju, Vasiljev je izašao sam ispred Petrovića, dva udarca je novi golman Radničkog zaustavio, ali ne i treći, pošto je iskusni vezista zajedno s loptom ušao u mrežu.

Nišlije će pokušati da za sedam dana na Čairu prestignu prednost Flore i izbore se za dvomeč sa Ajtrahtom iz Frankfurta u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

ATP lista: Nole broji 273. sedmicu na tronu, uskoro ga predaje

Tomić nakon poraza Zvezde: Nisu igrači krivi, ja sam!

Isplivali novi snimci incidenta na utakmici Breša – Vojvodina (VIDEO)