Prekidi, “Zvezdine sudije” i trijumf Partizana na startu sezone

Fudbaleri Partizana novu sezonu Superlige Srbije počeli su pobjedom nad Inđijom u gostima, rezultatom 1:0, zahvaljujući golu Zorana Tošića.

Nisu željeli domaći da se brane protiv favorita već su pokušali da ih iznenade već u prvim minutima utakmice. Opasan udarac sa nešto veće udaljenosti je uputio i jedan od igrača Inđije, ali je lopta otišla pored gola.

Vidi se da je ideja Save Miloševića da Partizan vrlo rano počne da vrši pritisak na poslednju liniju Inđije, uspjeli su odmah da ih natjeraju na grešku, ali nisu se sporazumjeli Đorđe Ivanović i Zoran Tošić, pa je akcija propala.

Navijači Partizana su sa južne tribine uletjeli na teren i ukrali jedan transparent sa istočne strane stadiona. Incident nije bio ozbiljnije prirode, ali je svakako policija bila primorana da interveniše uz kraći prekid.

Partizanovo pojačanje iz Rome, Umar Sadik, našao se u petercu Inđije u 19. minutu, kada mu je loptu poslao Nemanja Miletić, ali je on poslao visoko iznad gola i promjene rezultata nije bilo.

Nekih osam minuta kasnije, viđena je sjajna akcija Partizana, nekoliko driblinga napravio je Sejduba Suma, poslije kojih je uposlio Tošića, a popularni “Bambi” je pogodio metu za vođstvo gostiju.

Nedugo potom, Tošić je pogodio stativu poslije dodavanja Ivanovića, a u nastavku je Suma uhvaćen u ofsajdu.

Sadik je lako prevario maltene kompletnu odbranu Inđije jednim driblingom, ali je potom pogriješio kod završnog pasa i golman Miloje Preković je to lako uhvatio. Ubrzo potom, Sadik je dobio odličan pas u prostor, međutim, neprecizno je šutirao.

Navijači Partizana su uputili poruku “Zvezdinim sudijama” i uz to pokazivali žute kartone, pa je glavni arbitar Srđan Jovanović prekinuo utakmicu u 49. minutu. Ipak sve se nastavilo posle osmominutne pauze.

Suma je bio među najboljim pojedincima, uspio je da napravi veoma lijep dribling i da uposli Sadika, koji je šutirao pravo u golmana Prekovića. I u narednom napadu okršaj istih aktera završio je istim epilogom.

Imala je Inđija dvije lijepe prilike da dođe do izjednačenja, ali su prvo Mihajlo Banjac, pa poslije njega i Nebojša Bastajić bili neprecizni, nakon zaista opasnih akcija. Do kraja meča nije bilo previše iznenađenja.