Svjetsko prvenstvo: Srbija spasavala živu glavu, pa pala u produžetku

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od Litvanije 85:92, u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva.

“Orlići” su pali poslije veoma neizvjesne završnice i produžetka, u kojem nisu imali dovoljno “goriva” da dođu do trijumfa. Srbija ostaje na turniru na Kritu, gdje je očekuje borba za plasman od devete do 16. pozicije.

Litvanci su mnogo bolje otvorili meč i već poslije prve četvrtine imali 28:20. Tokom druge dionice rival se dodatno “odlijepio” i imao i 12 koševa viška. Međutim, mladi srpski tim se brzo vratio u igru, nadoknadio rezultatski “minus” i na poluvrijeme otišao u potpunom egalu.

Srbija je uspjela konačno da dođe do prednosti početkom drugog poluvremena, ali je nedugo zatim bilo “plus šest” za protivnika. Ipak, na kraju treće četvrtine viđen je novi rezultatski egal.

Prednost “orlićima” u posljednjem kvartalu donio je Zoran Paunović trojkom (71:70), isti igrač koji je propustio priliku da novom trojkom nokautira protivnika.

Ušlo se u dramatičnu završnicu, u kojoj je Uroš Trifunović iz teške pozicije pogodio trojku za produžetak.

Pa ipak, Litvanci su u dodatnih pet minuta ponovo preuzeli inicijativu. Imali su Srbi svoje šanse, ali su brzopletim napadima prokockali šansu da izore polufinale.

“Orliće” je predvodio Marko Pecarski sa 25 poena i 11 skokova. Filip Petrušev je imao 16 koševa i 15 uhvaćenih lopti, ali čak 10 izgubljenih lopti. Zoran Paunović i Luka Cerovina dodali su 11, odnosno deset pogodaka.

Kod pobjednika se istakao Rokas Jokubaitis sa 21 poenom i 10 asistencija, a pratili su ga Erikas Venskus sa 19 i Klaidas Mertikis sa 15 koševa.