Drama sa srećnim krajem, Zvezda je ponovo u Ligi šampiona!

Fudbaleri Crvene zvezde drugu godinu zaredom plasirali su se u najelitnije fudbalsko takmičenje Ligu šampiona. Remi u Beogradu sa Jang bojsima od 1:1 bio je dovoljan da se četa Vladana Milojevića ponovo nađe u društvu najboljih timova “starog kontinenta”.

Kao i prošle sezone, krenuli su “crveno-bijeli” od prvog kola kvalifikacija i ponovo dogurali do grupne faze Lige šampiona. Kao i tada, i ove ih je remi odveo dalje. Onda protiv Salzburga 2:2 u gostima, sada 1:1 kući protiv Jang Bojsa.

Došla je Zvezda sa prednošću u ovaj meč. Rezultat 2:2 iz prve utakmice dao im je ulogu favorita, ali je bilo jasno da je i dalje sve otvoreno.

Nije se švajcarski šampion prepao atmosfere na prepunom “Rajku Mitiću”, te je od početka preuzeo inicijativu i imao veći posjed lopte. Međutim, nisu uspjevali da stvore opasne šanse po gol Borjana. Da je ulog ogroman pokazao je i veliki broj prekida, već do poluvremena načinjeno je 19 prekršaja.

Od prilika u prvom poluvremenu može se izdovjiti samo pokušaj Aebišera iz slobodog udarca u 34. minuti.

Po povratku na teren, uslijedila je slična igra sve do 59. minuta.

Marin je uposlio Rodića na boku, on odličnim centaršutem nalazi Aleksu Vukanovića, koji glavom pogađa sa eksploziju oduševljenja na popularnoj “Marakani”.

Povuko se tada šampion Srbije, znajući da nema potrebe za jurcanjem, jer su Bojsima bila potrebna dva gola. Slično kao i ranije, švajcarski tim je imao loptu u svojim nogama, ali stoodstotnih šansi nije bilo.

Rezultat je bio 1:0 sve do 82. minuta kada je nesrećni Ben, u pokušaju da šut jednog protivničkog igrača blokira, poslao u svoju mrežu.

Imali su priliku Švajcarci da dođu do potpunog preokreta. Prvo je u 92. minuti Nsame pucao pod prečku, ali je Borjan odlično intervenisao, da bi u posljednjem minutu Sulejmani izveo slobodan udarac sa nekih 30-ak metara, ali je odbrana uspjela da otkloni opasnost.

Poslije toga sudija Entoni Tejlor je označio kraj meča za veliko slavlje više od 50 000 prisutnih navijača na tribinama.

Žrijeb za Ligu šampiona je u petak, a pored Zvezde tamo će se naći i šampion Hrvatske Dinamo i Grčke Olimpijakos. Tim iz Hrvatske je u gostim protiv Rozenborga odigrao 1:1, što je poslije maksimirskih 2:0 bilo dovoljno za prolaz. Grci su i u revanšu bili bolji od Krasnodara sa 2:1 (prvi meč završio je 4:0).