Adut Borca Milan Dakić, foto: borac-sport.com
Rukomet

EHF kup: Olimpijakos prejak, Borac na “minus devet” u Pireju

Rukometaši Borca kao gosti su poraženi od Olimpijakosa rezultatom 21:30, u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za EHF kup.

S obzirom na “minus devet” u Pireju, jasno je da je pred Banjalučanima paklen zadatak da u revanšu, koji se igra za sedam dana, nadoknade zaostatak i prođu dalje. No, nije to nemoguća misija.

Nije, pogotovo ako se zna da su “crveno-plavi” večeras nastupili bez kvarteta pojačanja. Dobiju li oni zeleno svjetlo za nastup, uz pune tribine “Borika”, podvig neće biti nedostižan.

To se da naslutiti i iz prvog poluvremena. Iako je Oli sve imao na svojoj strani, rezultat nakon 30 minuta igre je glasio 12:11.

Učenici Mirka Mikića su držali korak do 39. minuta i 15:17, a onda su, ponajviše zbog “kratke klupe”, stali.

Domaćin je napravio seriju 9:3, rezultatski se “odlijepio” i mirno sačuvao prednost.

Poražene je predvodio Milan Dakić, strijelac osam golova. Vladan Đurđević metu je pogađao sedam puta. Na drugoj strani, Dimitrios Ciras u osam navrata je bio precizan.