Izner zaustavio Lajovića u Sinsinatiju

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspio da se plasira u drugo kolo mastersa u Sinsinatiju, pošto je prošle noći izgubio od Amerikanca Džona Iznera sa 6:7, 6:1, 5:7.

Meč Lajovića i Iznera, 28. i 16. tenisera svijeta, trajao je dva sata i 17 minuta.

U prvom setu nije bilo brejkova, pa je taj dio igre riješen u taj-brejku koji je dobio Izner sa 7:3.

Lajović je u drugom setu bio dosta bolji, dva puta je oduzimao servis protivniku, u drugom i šestom gemu, i tako odveo meč u treći odlučujući set.

Treći set je počeo dugačkim gemovima, obojica tenisera su propustila brejk lopte, a novih prilika za brejk nije bilo sve do osmog gema kada je Izner propustio još jednu šansu da srpskom teniseru oduzme servis.

Ono što tada nije uspio, jeste u 12. gemu kada je iskoristio novu brejk loptu, koja je ujedno bila i meč lopta.

Izner će u drugom kolu Sinsinatija igrati protiv pobjednika meča Pablo Karenjo Busta – Žil Simon.

Evrokup: Partizan u trećem “šeširu”, Virtus u četvrtom