Liga šampiona: Sudija častio Kopenhagen, Zvezdi težak zadatak u revanšu

Fudbaleri Crvene Zvezde remizirali su sa Kopenhagenom 1:1, u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

“Crveno-bijeli” su večeras u Beogradu bili bolji rival, golom Milana Pavkova zasluženo su vodili do samog finiša, a onda je na scenu stupio portugalski sudija Tiago Martins. Za ovaj nivo fudbala nedorasli arbitar imao je više kontroverznih odluka tokom meča, da bi u 84. minutu bukvalno izmislio penal za Dance. U izjednačenje ga je pretvorio Jonas Vind i tako stavio tačku na prvi boj. A svega nekoliko sekundi kasnije, sudija je propustio priliku da za mnogo jači kontakt svira penal za domaćina. Šta više, El Fardu Bena je “nagradio” žutim kartonom.

Bilo kako bilo, večerašnja predstava je pokazala da Crvena zvezda može da se nosi sa Kopenhagenom. Iako je u srpski prvak “minusu” pred revanš, ovaj dvoboj nije ni izbliza nije odlučen.

Kao i u duelima sa Suduvom i Helsinkijem, Zvezda je od starta dodala gas. Krenula je agresivno i već u drugom minutu zaprijetila iz “slobodnjaka”. “Tukao” je Marko Marin, a Sten Gritebust izbacio loptu u korner. Nakon udarca iz ugla udarac je isrobao i Miloš Degenek. No, gostujući čuvar mreže opet je bio na pravom mjestu.

U minutima u kojima su domaći svojom agresivnošću poremetili planove gostiju, Danci su pokušavali da “umrtve” igru i kroz duži posjed dođu do svoje igre. Ali, u tome nisu uspijevali, pa su se većinom orjentisali na kontre i polukontre. Nekoliko puta su priprijetili, bez rezultata.

Čeda Vladana Milojevića je, s druge strane, pokušavala da igra raznovrsno. Nakon što bi isforsirala lijevi bok na kojem su “operisali” Mirko Ivanić i Milan Rodić, prebacila bi se na desnu stranu, gdje je Marko Gobeljić imao dosta prostora. Nekoliko puta je šutirao, probavao je i sa ubacivanjima, ali bez većeg uspjeha.

Potom je Dušan Jovančić prijetio kroz sredinu, baš kao i Marin, čiji projektil sa 25 metara je prohujao tik iznad prečke. Igrao se 35. minut.

Sve prikazano moglo je da zadovolji domaće navijače, kojih se na najvećem srpskom stadionu večeras okupilo približno 40 812. A onda je, u 44. minutu, uslijedila erupcija oduševljenja.

U jednoj gužvi u šesnaestercu Skandinavaca za loptu su se “borili” Marin i Milan Pavkov. Korpulentni napadač se izborio za poziciji i šutirao. “Potkopao” je loptu, ona je krznula Viktora Nelsona, preletjela Gritebusta i odjsela u mreži.

Nekoliko sekundi kasnije portugalski arbitar poslao je igrače na odmor. Nastavak je počeo izmjenom, pošto je junak Pavkov zbog povrede napustio bitku, a njegovo mjesto zauzeo je Ričmond Boaći.

U drugom dijelu smo gledali nešto drugačiju sliku na terenu. Beograđani više nisu jurili rezultat već su strpljivo čekali svoju šansu. Ali, nisu je dočekali. Ni Kopenhagen se nije mogao pohvaliti ničim boljim. Činjenica da je u 81. minutu napravio prvu kakvu-takvu šansu dovoljno govori o njegovoj igri. A potom je uslijedila kontroverzna sudijska odluka i penal koji je Dancima značajno popravio šanse za prolaz.

U ostalim večerašnjim susretima treće runde kvalifikacija za elitu, Karabag je iznenadio APOEL na Kipru, slavivši 2:1. PAOK i Ajaks u Grčkoj su remizirali 2:2. Pobjednika nije bilo ni u Zagrebu, u okršaju Dinama i Ferencvaroša (1:1). Klub Briž je kod kuće ostvario minimalnu prednost protiv kijevskog Dinama.