Izdvajamo

Nastup Borca u EHF kupu doveden u pitanje


Iako je RK Borac dobio podršku svih nivoa vlasti u Republici Srpskoj i domaćih kompanija na putu ostvarenja još boljih rezultata u narednoj sezoni, zbog kašnjenja u realizaciji pojedinih sponzorskih ugovora, doveden je u pitanje nastup kluba u prvom kolu Kupa EHF, u okviru kojeg narednog vikenda gostuje višestrukom šampionu Grčke, Olimpijakosu.

– Podsjećamo da se svakodnevno borimo sa naslijeđenim dugovima, koji i dalje opterećuju poslovanje našeg kluba, odnosno direktno utiču na servisiranje prispjelih obaveza. Kao ilustraciju ove situacije naglašavamo da smo samo u prethodnih nekoliko dana u potpunosti očistili dug prema Upravi za indirektno oporezivanje BiH, koji je do prije nekoliko sezona, kada je ova Uprava došla na čelo RK Borac, iznosio oko 140 000 KM. To nas zasigurno svrstava u rijetke sportske kolektive u BiH koji više nemaju dugovanja po ovom osnovu – saopšteno je iz kluba.

Ovo je samo jedan od primjera savjesnog odnosa prema obavezama iz nekog ranijeg perioda, od kojih ova uprava ne bježi, a koje u značajnoj mjeri utiču na redovno poslovanje i servisiranje obaveza Kluba.

– S obzirom da nastupom u Kupu EHF, drugom po snazi evropskom klupskom takmičenju, RK Borac ove sezone predstavlja Bosnu i Hercegovinu, Republiku Srpsku i Banjaluku, primorani smo da apelujemo na sve nadležne institucije svih nivoa vlasti da nas finansijski podrže u što kraćem roku kako ne bismo morali odustati od ovog takmičenja i dugoročno nanijeti veliku štetu i našem klubu, ali i rukometu uopšte – poručili su.

Vjerujemo da će prepoznati važnost situacije u kojoj se trenutno nalazi RK Borac i pomoći nam da na najbolji način predstavimo i naš klub, Banjaluku, Republiku Srpsku i BiH, zaključeno je iz kluba.

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Naučnici tvrde: Dječji mozak razvijaju putovanja, a ne igračke

DB

Mićić: Bijeljinski SDS i ja nećemo rušiti našu stranku a pogotovo ne Šarovića

OT

Vlada planira novu organizaciju Inspektorata Srpske

OT

Formiran Nezavisni klub poslanika Socijalističke partije

OT

Crnogorski premijer: Spremni smo za postizanje konsenzusa

OT

Odbijena žalba, Golić ostaje u pritvoru

OT

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više