Odbojkaši Srbije slavili nad Australijom

Odbojkaši Srbije upisali su prvu pobjedu na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre u Tokiju 2020. Izabranici Nikole Grbića nadvisili su Australiju, u Bariju nakon četiri odigrana seta (26:28, 25:19, 25:19, 32:30).

U prvom setu viđena je rezultatska klackalica, a u finišu je viđena velika neizvijesnost. Srbija je propustila dvije set lopte, a Kerol je sa dva uzastopna asa donio set “kengurima”.

Atanasijević je fantastičnim servisima razbio odbranu Australije u drugom dijelu igre. Srbija j estekla prednost prije prvog tehničkog tajma-auta i rutinski je održavala do kraja za poravnanje na 1:1.

“Orlovi” su nametnuli svoj ritam dobrim servisima i na startu trećeg seta i stekli prednost od četiri poena. Australija je uspjela da smanji na 12:13, ali su puleni Nikole Grbića odbili taj nalet sa tri uzastopna poena i sigurnom igrom u završnici došli do preokreta i vođstva od 2:1.

Atanasijevićevi servisi bili su prevaga i za stvaranje prednosti u četvrtom setu. Ipak, Australijanci se nisu predavali i uspjeli da dođu do prednosti na drugom tehničkom tajm-autu. U finišu je bio potpuni egal, a smjenjivale su se set i meč lopte. Srbija je iskoristila šestu meč loptu i zabilježi veoma važnu pobjedu.

Aleksandar Atanasijević je osvojio 35 poena na ovom meču, uz osam as servisa. Aleksandar Ivović je dodao 13, a Uroš Kovačević 10 poena.

Srbija u drugom kolu igra protiv selekcije Kameruna, a meč je na programu u subotu, 10. avgusta od 18 časova.