Superliga Srbije: Partizana lako izašao na kraj sa Mačvom

Fudbaleri Partizana savladali su Mačvu sa 4:0 u trećem kolu Linglong Superlige Srbije.

Duel u Humskoj igran je pred praznim tribinama, a domaćin je od starta stavio do znanja gostima da želi da osvoje sva tri boda.

U prvih deset minuta su “crno-bijeli” imali nekoliko opasnih akcija, a najbolju nije iskoristio Ožegović koga je proigrao Suma, pa se ovaj spetljao i izgubio loptu. Svega nekoliko minuta kasnije, Mačva je zaprijetila preko Đokovića, ali je taj njegov udarac bio neprecizan.

Desetak minuta kasnije viđen je i prvi pogodak. Lutovac je prošao po desnom boku, sjajnom fintom izbacio Tošića i uputio kvalitetan centaršut koji je Stevanović dočekao u kaznenom prostoru i glavom sproveo loptu u mrežu, za prednost 1:0.

Stezali su obruč “crno-bijeli”. Napadali su konstantno, željeli su taj drugi gol u prvom poluvremenu i u 42. minutu poslije prodora Uroševića po lijevom boku uslijedio je dobar centaršut koji je Ožegović presreo i glavom “tukao” ga golu Mačve i duplirao prednost Partizana.

Odmah na startu drugog poluvremena bila je interesantna situacija. Činilo se da je načinjen prekršaj nad Ašćerićem, ali je sudija ostao “nijem”, da bi Ožegović kroz sredinu dobio upotrebljiv pas, vukao je loptu do kaznenog prostora Mačve, kada je uposlio Sumu, a ovaj nije imao težak posao i dodatno uvećao prednost na 3:0.

Nastavili su izabranici Save Miloševića u gotovo istom ritmu iako su imali tri gola prednosti. Mačva je pokušavala da zaprijeti preko kontri i polu kontri, imala je nekoliko zanimljivih pokušaja poslije kornera, ali je na kraju ostala bez postignutog gola.

Što se tiče Partizana, to nije bilo sve što je imao da pokaže. Preko Sadika u posljednjim momentima utakmice, “crno-bijeli” su uspjeli da postignu i četvrti gol i tako zabilježe ubjedljivu pobjedu.