Rukometaš Borca Vladan Đurđević, foto: Borac-sport.com
Rukomet

Borac pobjedom počeo premijerligašku kampanju

Rukometaši Borca na startu nove premijerligaške kampanje savladali su tuzlansku Slobodu rezultatom 34:32 (19:15).

Nije dobro počelo za Banjalučane. Nisu imali rješenja u napadu, ali ni u odbrani, što su igrači Slobode iskoristili i već u prvim minutama došli do prednosti od 4:0.

Reagovao je tada minutom odmora trener “crveno-plavih”, Mirko Mikić, nakon čega su njegovi izabranici zaigrali mnogo bolje.

Već u narednih nekoliko minuta rukometaši Borca stigli su do izjednačenja, 5:5. Sve do pred kraj prvog poluvremena igralo se gol za gol i nijedna ekipa nije imala više od jednog pogotka prednosti. Ipak, u finišu prvog dijela, domaći su dodali gas i na odmor otišli sa četiri gola razlike, 19:15.

Sve do 43. minuta gledali smo potpuno izjednačenu borbu, u kojoj su Banjalučani održavali prednost od četiri, odnosno pet pogodaka.

Tada su igrači Slobode iskoristili isključenje Đorđa Ćelića i prišli na dva gola zaostatka, 23:25. Ovo je bio znak Mikiću da ponovo zatraži minut odmora, kako bi zaustavio nalet gostiju.

U tome je i uspio, čime su njegovi izabranici zabilježili zasluženu pobjedu. Do nje su je predvodili Vladan Đurđević i Bojan Rađenović, koji su postigli po osam golova.

Ko je Srpkinja koja je obuzdala Federerov temperament? (VIDEO)

Đoković izbacio Raonića, slijedi polufinale sa Rodžerom!

AO: Federer se opet provukao, u polufinalu na Đokovića ili Raonića