Prošlogodišnji pobjednik maratona u Banjaluci, Davor Vidović, jedan je od najvećih favorita i na Nektar maratonu koji se održava u nedjelju, od 11 časova.
Vidović je naglasio da je spreman za mnogo bolji rezultat od 2:55,01 sati, za koliko je prošle godine savladao 42 195 metara.
– Iskusniji sam za godinu dana i mislim da mnogo bolje znam da rasporedim snagu. Takođe, staza je ove godine mnogo pogodnija za bolji rezultat, a mislim i da sam u dobroj formi. Teško je naravno bilo šta prognozirati jer se ova disciplina puna zamki, ali mislim da sam spreman da značajno popravim lični rekord. Koliko vidim i vrijeme će biti prilično pogodno za trčanje pa se nadam dobrom rezultatu – rekao je Vidović.
Osim maratona, koji će imati osamdesetak učesnika, u 11 časova sa Trga Krajine počeće i polumaratonska kao i štafetna trka, a nekoliko minuta kasnije i “fri ran” trka za sve građane, duga sedam kilometara.
– Uvod u takmičenje biće trke za djecu koje počinju u 10:30 časova, a prijave primamo pola časa prije početka takmičenja. Takođe, u toku glavne trke biće održana i rolerijada na Trgu Krajine, tako da je ovo lijep događaj prilagođen porodici i porodičnom okruženju – istakao je direktor Nektar maratona Vladimir Kuvalja.
Agencije
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.