Partizan i TSC odigrali neriješeno

Fudbaleri Partizana i ekipe TSC iz Bačke Topole su odigrali neriješeno 1:1 u sedmom kolu Linglong Superlige Srbije.

U Humskoj su do gola prvi stigli gosti, već u 25. sekundi je Vladimira Stojkovića savladao Nenad Lukić.

Konačan rezultat je postavio Umar Sadik, pogotkom u 45. minutu, poslije odličnog solo prodora preko lijevog krila.

Neporaženi novajlija u elitnom takmičenju je stigao u Beograd sa namerom da igra fudbal, ili je bar tako izgledalo u prvom poluvremenu.

Treneru Zoltanu Sabu je bilo mnogo lakše da vodi utakmicu pošto je igrač ponikao u omladinskoj školi Partizana već na samom startu utakmice iskoristio uspavanost odbrane domaćih i da donese prednost svojoj ekipi.

Lukić je na taj način nastavio sa fantastičnim golgeterskim ritmom, pošto mu je to bio peti gol na sedam utakmica.

TSC se nije branio poslije tog pogotka, ali je i Partizan krenuo u ofanzivu, međutim ekipa Save Miloševića nije izgledala kao da je potpuno spremna za jednu pravu prvenstvenu utakmicu.

Igrači u “crno-bijelim” dresovima su pokušavali na razne načine da stignu do gola protivnika, u tome je prednjačio Umar Sadik, ali je u velikom broju situacija reagovao gotovo nezainteresovano.

Ipak, napadač Rome na pozajmici u Partizanu je zablistao u 45. minutu, kada je napao gol protivnika sa lijevog krila, pretrčao direktnog čuvara i potom matirao golmana Nenada Filipovića.

Za razliku od prvog poluvremena, drugo nije imalo takvu dinamiku, u posljednjih dvadesetak minuta gosti su se opredijelili za čuvanje rezultata, dok su igrači Partizana samostalnim akcijama pokušavali da donesu preokret.

Nijedna od njih nije stvorila pravu opasnost po Filipovića, ali se izdvaja pokušaj Nemanje Miletića posle centaršuta Zoran Tošića, koji se od 45. minuta našao u sastavu.

Partizanu je ovo drugi remi u sezoni i sada ima tri pobjede i dva neriješena rezultata, ali i dvije utakmice manje. Ti mečevi su odloženi zbog obaveza osvajača Kupa Srbije u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Na drugoj strani, TSC je ponovo na vrhu tabele Linglong Superlige Srbije, sa 17 bodova iz sedam mečeva i ima jedan poen više od drugoplasirane Vojvodine.