Partizan slavio u vječitom derbiju

Fudbaleri Partizana pobijedili su Crvenu zvezdu rezultatom 2:0 u 161. vječitom derbiju.

Partizan je po drugi put zaredom pobijedio velikog rivala, nakon što je bio bolji u finalu Kupa Srbije prošle sezone.

Crno-bijeli su bili bolji tokom cijelog meča i zasluženo su došli do pobjede kojom su se ponovo priključili vrhu tabele i nanijeli Zvezdi prvi neuspjeh u sezoni.

Na početku utakmice ritam je bio veoma brz, obe ekipe su krenula napadački, ali većih šansi nije bilo. Partizan je dugo bio bolji, ali nije uspijevao da dođe do gola. Sve se promijenilo u posljednjih 15-ak minuta utakmice, kada su dva igrača koja je Milošević ubacio sa klupe riješili derbi, Suma evrogolom i Tošić odličnim ubacivanjem.

Partizan je prvi zapretio preko Stevanovića, dok su crveno-beli imali šansu kontranapadom koji je povukao Žander. Ipak, u obe situacije golmani nisu imali teži posao.

Stevanović i Sadik su imali nekoliko polu-prlika, ali je Borjan uvijek bio na pravom mjestu u pravo vrijeme i uspijevao da odbrani sve pokušaje protivnika.

Zvezda je zaprijetila u finišu prvog poluvremena, kada je Marin ostavio samog Vulića, ali je vezista gostiju šutirao daleko od gola iz solidne pozicije.

Najbolji igrač Partizana Natho se povrijedio na početku drugog poluvremena, ali je uspio da nastavi meč. On je u svakom trenutku bio najopasniji igrač crno-bijelih i pravio je dosta problema šampionu Srbije.

U 52. minutu viđena je najbolja prilika na meču do tog trenutka. Upravo je Natho odličnim pasom ostavio Sadika samog, ali bivši napadač Rome nije uspio da savlada Borjana u situaciji jedan na jedan.

Sadik je nedugo zatim izašao iz igre, a zamijenio ga je Suma, da bi nepun minut kasnije Asano imao odličnu šansu. Borjan je to odbranio, a ispostavilo se i da je bio ofsajd.

U 70. minutu crveno-bijeli su već krenuli da slave kada je Milunović savladao Stojkovića. Ipak, njihovu radost prekinuo je sudija, koji je dosudio faul Žandera nad golmanom crno-bijelih čime je donio ispravnu odluku.

Milojević je pokušao ubacivanjem Vukanovića i Pavkova, ali energije u napadu Zvezde nije bilo. U 77. minutu utakmica je prekinuta na tri-četiri minuta zbog pogrdnog skandiranja “grobara” Slaviši Kokezi i Aleksandru Vučiću, a prekid kao da je ulio energiju u sastav domaćina.

U 83. minutu ogromnu grešku napravili su Marin i Milunović. Marko je prvo izgubio loptu u veoma opasnoj poziciji, a onda je Milunović užasno odreagovao kada je trebalo da otkloni opasnost.

Rezervista Suma je to sve pratio, a zatim i kaznio evrogolom kod kojeg Borjan nije mogao bolje da odreaguje.

Crveno-bijeli, iako su gubili, nisu izgledali kao ekipa koja želi da dođe do izjednačenja. Jedinu priliku do kraja meča imao je Marin, koji se sjajno namjestio na lijevu nogu, ali jako loše šutirao.

Kazna za taj propust došla je u trećem minutu nadoknade. Brežančić je poslao savršenu loptu ka Tošiću, još jednom rezervisti, a on je probacio između Borjana i stative.

Iako je sudija Jovanović meč produžio sedam minuta, Zvezda nije imala pravu priliku do kraja meča.