Partizanu “samo” bod protiv AZ Alkmara

Fudbaleri Partizana odigrali su neriješeno 2:2 protiv AZ Alkmara u prvom kolu grupne faze Lige Evrope. Imaće “crno-bijeli” za čim da žale pošto su veći dio meča imali igrača više, ali na kraju nisu uspjeli da dođu do trijumfa.

AZ Alkmar je dva puta šutnuo u okvir gola Vladimira Stojkovića i oba puta zatresao mrežu “crno-bijelih”, pa su fudbaleri holandskog tima svakako zadovoljniji ishodom.

Šokantno je počela utakmica u Humskoj, kojoj je prisustvovalo više od 20 000 djece iz škola fudbala širom Srbije i regiona. Alkmar je već u 12. minutu matirao sporu odbranu Partizana i pokazao da ima sjajan kontranapad.

Asano je izgubio loptu na polovini gostiju, uslijedila je munjevita kontra, u kojoj su Idrisi, Boadu i Stengs izbacili iz igre odbranu “parnog valjka”, a ovaj posljednji matirao Stojkovića.

Uspjeli su “crno-bijeli” da se oporave od šoka, a onda i naprave veliki korak ka rezultatskom povratku u meč. U 27. minutu isključen je defanzivac gostiju Svenson, koji je kao posljednji igrač odbrane na 18 metara od gola oborio Asana.

Počeo je Partizan da plete mrežu oko gola Alkmara i stvara prilike. U 36. minutu Bibras Natho je sjajno pronašao Asana, koji je ostao sam na 11 metara i glavom šutirao preko gola.

U 41. minutu uporni Umar Sadik je oboren poslije duela sa Vujtensom, sudija Marko Gvida poslije kraćeg razmišljanja pokao je na bijelu tačku, a Bibras Natho hladnokrvno prevario Bizoa iz jedanaesterca.

Odmah poslije izjednačujućeg gola uslijedila je odlična akcija Sadika i Asana. Japanac je vratio loptu u srce šesnaesterca, ali tamo nije bilo nikog od njegovih saigrača.

I drugo poluvrijeme je počelo propuštenim šansama Partizana. Dvije velike prilike pripustio je Asano. Prvo je poslije proigravanja Sadika šutirao pravo u golmana, iako je imao samog Miletića kod druge stative. Odbijenu loptu pokušao je Tošić da sprovede u mrežu, ali je izblokiran. Poslije kornera Asano je glavom sa pet metara šutirao pored gola.

Rezultatski preokret se dogodio u 61. minutu, ponovo u režiji Natha. Proigrao je Sadika, koji pogađa stativu. Lopta se odbila do Izraelca, koji je sa 16 metara plasirao u mrežu.

Nije dugo trajala radost u Humskoj, poslije samo pet minuta Alkmar je stigao do izjednačenja. Drugi udarac u okvir gola Partizana značio je novu kapitulaciju Stojkovića. Stengs je pronašao Boadua koji je bio mnogo brži od Miletića i poslao loptu ispod golmana “crno-bijelih”.

Milošević je želio sva tri boda, pa je u završnici rizikovao uvođenjem Sume umjesto Šćekića. Mogla je ta izmjena da se posreći domaćinu u 83. minutu. Natho je pronašao Sumu, ovaj šutirao sa 14-15 metara iz okreta, pored gola.

Minut kasnije Marković propušta još bolju priliku. Ostao je sam ispred golmana, ali je loše primio loptu, a njegov lob je završio preko gola. Bila je to i posljednja velika prilika da se osvoje tri boda na premijeri Lige Evrope.

U okviru Partizanove grupe, Mančester junajted je kao domaćin savladao Astanu sa 1:0.